سگ ربات سونی؛ با آیبو دوست داشتنی آشنا شوید

وبسایت گجت نیوز: سونی اولین نسل از سگ ربات‌های خود را در دهه ۹۰ میلادی به جهانیان معرفی کرد وحالا بعد از ۲۰ سال در یک بررسی ویدیویی، سگ ربات سونی آیبو، نگاهی داریم به آخرین نسل از این ربات دوست داشتنی.

AIBO یا آیبو نام سگی رباتیک با هوش مصنوعی است که در زبان ژاپنی به معنای رفیق و دوست صمیمی بوده که در خانواده‌ی حیوانات رباتیک سونی تولید می‌شود.

بررسی ویدیوی سگ ربات سونی؛ با آیبو دوست داشتنی آشنا شوید

سونی در میانه سال ۱۹۹۸ از نمونه اولیه آیبو رونمایی کرد. اولین نسخه قابل تهیه آن در سال ۱۹۹۹ با نام‌های ERS-۱۱۰ تولید و هر ساله مدل‌های جدیدتری تا سال ۲۰۰۶ به بازار عرضه شد، سپس در همان سال کمپانی ژاپنی سونی به صورت رسمی تولید این سگ‌های رباتیک و تعدادی دیگر از این سری را متقوف کرد و در سال ۲۰۱۴ هم پشتیبانی و تعمیر آن‌ها را در مجموعه خدمات خود حذف نمود تا اینکه در سال ۲۰۱۷، سونی بعد از ۱۱ سال نسل جدیدی از این ربات‌های خانگی را معرفی کرد. نسل چهارم از سگ‌های رباتیک آیبو با نام ERS-۱۰۰۰ با هدف اینکه دوستی برای افراد بالغ باشد تولید شد.

بررسی ویدیوی سگ ربات سونی؛ با آیبو دوست داشتنی آشنا شوید

قیمت سونی آیبو ۲۰۱۹ (SONY AIBO ۲۰۱۹) معادل ۲.۸۹۹ دلار است که رقمی بسیار زیاد برای یک اسباب بازی، هرچند هوشمند به نظر می‌رسد. اما اگر مشتاق هستید بدانید آیا این حیوان خانگشی هوشمند ارزش چنین قیمتی دارد یا نه، در ادامه و ویدیویی بررسی آن همراه ما باشید.

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;} .h_iframe-aparat_embed_frame .ratio {display:block;width:100%;height:auto;} .h_iframe-aparat_embed_frame iframe {position:absolute;top:0;left:0;width:100%; height:100%;}

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

بررسی ویدیوی سگ ربات سونی؛ با آیبو دوست داشتنی آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید