شرکت نوکیا هزار نفر از کارمندان خود در فنلاند را بی‌کار کرد

شرکت نوکیا هزار نفر از کارمندان خود در فنلاند را بی‌کار کرد

شرکت نوکیا که به‌تازگی توسط کمپانی تازه تأسیس HMD Global Oy خریداری شده و بیش از هزار نفر از کارمندان خودش را در کشور فنلاند از کار بی‌کار کرد. این کمپانی سعی دارد تا اقدامات صرفه جویانه‌ای را پس از جدا شدن از مایکروسافت و به جهت بازسازی قدرتمندانه خود انجام دهد.

روز جمعه غول تجهیزات مخابراتی فنلاندی نوکیا پس از مدت‌ها شایعه تعداد زیادی از کارمندان دفتر مرکزی خودش در فنلاند را تعدیل کرد. فرمانروای سال‌های دور صنعت گوشی‌های هوشمند، شرکت نوکیا گفته بود که قصد دارد حدود 1,032 نفر از کارمندان خود در کشور فنلاند را تا سال 2018 میلادی تعدیل خواهد کرد. این برنامه که به‌عنوان بخشی از برنامه بازسازی شرکت نوکیا از ماه گذشته آغاز شده است، در خوش‌بینانه‌ترین حالت به نظر می‌رسید که طی دو سال به طول انجامد.

شرکت نوکیا پس از خریداری شرکت آلکاتل لوسنت به دنبال اجرای اقداماتی جهت کاهش هزینه و صرفه جویی بیش از 1 میلیارد دلار در بخش‌های عملیاتی خودش است و در همین جریان کسب و کار‌های مربوط به مراکز اسپو، اولو و تمفر را در کشور فنلاند متوقف خواهد کرد. این کمپانی در مجموع دارای 104 هزار کارمند در سراسر جهان است که 6,850 نفر آن‌ها در کشور فنلاند مستقر هستند.

شرکت نوکیا قدرتمندانه به بازار خواهد آمد

از زمانی که شرکت نوکیا به دنبال اخراج کارمندان خود است، آن‌ها قصد دارند تا بازگشت قدرتمندانه‌ای را به‌صورت مستقل از کمپانی مایکروسافت در بازار گوشی‌های هوشمند داشته باشند. از سال 2014 ما شاهد افول فروش گوشی‌های هوشمند مشترک نوکیا و مایکروسافت بوده‌ایم. نه تنها این شرکت خبر از بازگشت به عرضه تولید گوشی‌های هوشمند را داده است، بلکه پلتفرم اندروید را نیز به‌عنوان هدف گوشی‌های جدید خود قرار داده است. در همین راستا ما منتظر یک بازیابی خیلی بزرگ از سوی شرکت نوکیا خواهیم بود. شرکتی که HMD Global Oy نام دارد و می‌تواند روزگار جدید فنلاندی‌ها را رقم بزند. در واقع این کمپانی با خرید برند نوکیا از مایکروسافت، حق امتیاز استفاده از این نام را به‌صورت کامل در اختیار گرفته است و به نظر می‌رسد که سرمایه گذاری عظیمی را در بازاریابی نام تجاری نوکیا در سطح جهانی آغاز کرده است. بنابراین می‌توانیم انتظار داشته باشیم که به‌زودی برند نوکیا را پررنگ و قدرتمند درست همانند سالیان قدیمش در بازار گوشی‌های هوشمند ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید