شرکت Synaptics از سیستم تشخص هویت موبایلی جدید خود رونمایی کرد

سیستم تشخص هویت موبایلی

شرکت Synaptics از سیستم تشخص هویت موبایلی جدید خود رونمایی کرد

اگرچه اغلب فناوری‌ها و محصولات مرتبط با حوزه گوشی‌های هوشمند در نمایشگاه MWC برای اولین بار در معرض دید عمومی قرار می‌گیرند، با این حال شرکت Synaptics ساعاتی پیش در نمایشگاه CES 2017 از سیستم تشخص هویت موبایلی جدید خود رونمایی کرد که در آینده می‌تواند قابلیت‌های منحصر به فردی به گوشی‌های هوشمند اضافه کند.

همان‌طور که می‌دانید، در حال حاضر قریب به اتفاق حسگرهای اثرانگشت موجود در گوشی‌های هوشمند، بر روی دکمه هوم در پایین صفحه‌نمایش، پشت یا کناره‌ دستگاه قرار دارند؛ این در حالیست که سیستم تشخص هویت موبایلی شرکت Synaptics نه تنها امکان تعبیه سنسور اثر انگشت در زیر صفحه نمایشگر را فراهم می‌کند، بلکه از یک سیستم تشخیص چهره مرکزی نیز بهره می‌برد که توسعه آن توسط شرکت KeyLemon توسعه یافته است.

سیستم تشخص هویت موبایلی جدید Synaptics ضریب امنیت حریم خصوصی افراد را دو چندان میکند

همان‌طور که در جریان هستید، به‌کارگیری از روش‌های بیومتریک همچون استفاده از سنسور اثر انگشت یا سنسور عنبیه چشم چند سالی است که در گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شود. شرکت Synaptics نیز یکی از پیشروان این عرصه بوده، سیستم تشخص هویت موبایلی جدید خود را که تلفیقی از سنسور اثر انگشت و سنسور تشخیص چهره بوده را همراه خود به CES 2017 آورده است.

هرچند هنوز تصویری از این محصول جدید Synaptics منتشر نشده، با این حال شنیده می‌شود که این سیستم علاوه بر ارتقا سطح امنیت دارندگان گوشی‌های هوشمند در هنگام پرداخت موبایلی، می‌تواند بر روی لپ تاپ‌ها و حتی تبلت‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. سیستم تشخص هویت موبایلی جدید Synaptics از فناوری هوش مصنوعی به منظور عدم فریب خوردگی سنسور اثر انگشت استفاده می‌کند. هنوز اطلاعات دقیقی در رابطه با زمان عرضه این فناوری ارائه نشده است، با این حال احتمالا اپل از سنسور اثر انگشت ساخت Synaptics در آیفون 8 استفاده خواهد کرد.

فروشگاه اینترنتی جانبی کاملترین مجموعه عرضه باتری موبایل و  شارژر موبایل ، حامی گجت نیوز در پوشش خبری نمایشگاه سی ای اس 2017 (CES 2017)

1395-10-14

دیدگاهتان را بنویسید