صفحه نمایش OLED تنها در نسخه سفارشی آیفون ٢٠١٧ حضور خواهد داشت!

صفحه نمایش OLED نسخه سفارشی آیفون ٢٠١٧

صفحه نمایش OLED تنها در نسخه سفارشی آیفون ٢٠١٧ حضور خواهد داشت!

یک شرکت تحقیقاتی هندی ادعا می‌کند که اپل تنها در نسخه سفارشی آیفون ٢٠١٧ (آیفون سال آینده اپل) که جدا از دو مدل اصلی آیفون است، از صفحه نمایش OLED استفاده خواهد کرد. این شرکت دلیل تصمیم اپل را کمبود تولیدات این صفحات می‌داند و عنوان می‌کند که احتمالاً سال 2018 شاهد حضور این صفحات در تمامی مدل‌های آیفون خواهیم بود.

با توجه به شایعات اخیر، آیفون ٢٠١٧ سرانجام می‌تواند حاوی صفحه نمایش OLED همراه با طراحی جدیدی و متفاوتی از آیفون‌های فعلی شرکت اپل باشد. هرچند که تحلیلگران شرکت Gabelli & Co معتقدند تنها نسخه سفارشی آیفون ٢٠١٧ می‌تواند از این صفحه نمایش برخوردار باشد و ما نمی‌توانیم انتظار حضور این پنل را در تمامی نسخه‌های گوشی اپل داشته باشیم.

عرضه نسخه‌های اصلی آیفون ٢٠١٧ با صفحه نمایش معمولی

این به چه معناست؟ به طور ساده ظاهراً قرار است بر خلاف امسال که ما شاهد عرضه دو آیفون 6 اس و 6 اس پلاس بودیم، مدل سفارشی دیگری عرضه شود که حاوی تثبیت کننده اپتیکال تصاویر است. این در حالی است که آیفون 6 اس حاوی تثبیت کننده دیجیتالی تصاویر بوده و درواقع تثبیت کننده اپتیکال می‌تواند مزایای بسیار زیادی را نظیر کیفیت بالاتر و تصاویری شبیه به دوربین‌های حرفه‌ای DSLR برای نسخه سفارشی آیفون ٢٠١٧ به ارمغان آورد. بدون شک این مدل گران قیمت‌تر و قدرتمندتر از دو مدل آیفون اصلی خواهد بود.

تحلیلگران این شرکت دلیل استفاده صفحه نمایش OLED در این نسخه و عدم حضور آن در سایر مدل‌های اصلی آیفون را کمبود تولیدات این پنل‌ها می‌داند. در واقع اپل قادر نیست تا برای هر آیفون تولیدی خود یک پنل OLED خریداری کند به همین خاطر آن‌ها تصمیم گرفته‌اند تا تنها در مدل سفارشی آیفون ٢٠١٧ از این صفحات نمایش استفاده کنند. هرچند که انتظار می‌رود در سال 2018 میلادی شاهد حضور سراسری این صفحات نمایش در تمامی مدل‌های آیفون باشیم.

همان‌طور که ما گفتیم، اپل همه چیز را با آیفون 6/6 اس و 6/6 پلاس تمام کرده است. در واقع از جنس بدنه گرفته تا تکنولوژی به کار رفته در دوربین و رزولوشن صفحه نمایش، همگی محصول کاملاً قدرتمندی را سرهم آورده‌اند. با این حال تفاوت بین صفحه OLED و LCD بسیار زیاد است و آن‌قدر مزیت‌های صفحه OLED نسبت به سایر صفحات زیاد بوده که مطلب جداگانه‌ای را می‌طلبد. بنابراین به نظر می‌رسد که دیگر نوبت به آن رسیده تا اپل تغییرات جدی را در صفحه نمایش گوشی هوشمند آیفون اعمال کند!

1395-05-28

دیدگاهتان را بنویسید