طرح تعویض باتری آیفون 6 در دستور کار اپل قرار می‌گیرد (شایعه)

طرح تعویض باتری آیفون 6 در دستور کار اپل قرار می‌گیرد (شایعه)

امکان اجرای طرح تعویض باتری آیفون 6 از سوی اپل وجود دارد

بر اساس اخبار منتشر شده، اپل -بنا به دلایلی نامعلوم- خود را برای اجرای طرح تعویض باتری آیفون 6 (iPhone 6) آماده می‌کند. هنوز مشخص نیست که آیا این برنامه ارتباطی با طرح فعلی تعویض باتری آیفون 6 اس (iPhone 6s) دارد یا خیر.

طرح تعویض باتری آیفون 6 برنامه‌ای جدید نیست

برنامه تعویض باتری آیفون 6 اس از آذرماه امسال و پس از دریافت گزارشاتی مبنی بر خاموش شدن غیر منتظره «درصد کمی» از این گوشی‌ها آغاز شده و دلیل آن «ایراد به‌ وجود آمده در زمان ساخت دستگاه» اعلام شده است. برخی از کاربران آیفون 6 اس از خاموش شدن دیوایس خود در هنگام رسیدن باتری به زیر 30 درصد شارژ خبر دادند. اپل در آن هنگام عنوان کرده بود که این مشکل، ایمنی کاربران را به خطر نخواهد انداخت و تنها به دلیل حفاظت اجزای داخلی در برابر آسیب‌های ناشی از ولتاژ پایین است.

اپل همچنین در سال 2014 برنامه تعویض باتری آیفون 5 را نیز در دستور کار قرار داده بود؛ اهالی کوپرتینو این طرح را به دلیل «گزارشات کمی در خصوص عمر بسیار پایین باتری آیفون 5 و نیاز به شارژ مجدد به دفعات متوالی در طول روز» اجرا کرده بودند. پس با توجه به این موارد، طرح تعویض باتری آیفون 6 از سوی شرکت سازنده آن، طرحی تازه و بدون سابقه محسوب نمی‌شود.

منبع این خبر، همان منبعی است که برخی ویژگی‌های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس، شامل مواردی مانند حذف جک 3.5 میلی‌متری هدفون و رنگ سیاه براق (Glossy Black) را به درستی حدس زده بود. اگرچه برخی حدسیات آنها مانند رنگ سفید براق (Glossy White) هنوز محقق نشده است. به همین دلیل، نمی‌توان به طور قطع گفت که طرح تعویض باتری آیفون 6 از سوی اپل اجرایی شود.

البته وب‌سایت Apple Insider به تازگی مدعی شده پیامی از سوی شرکت اپل مبنی بر عدم اجرای این طرح دریافت کرده است:

یکی منبع آگاه درون شرکت اپل عنوان کرده «ما به‌طور مداوم آمار خدمات را ارزیابی می‌کنیم. در حال حاضر هیچ طرح یا برنامه‌ای جهت تعویض باتری آیفون 6 در دستور کار قرار ندارد.» وب‌سایت Apple Insider

1395-10-29

دیدگاهتان را بنویسید