طرفداری طراحان مطرح دنیا از منافع کوپرتینو در دادگاه اپل علیه سامسونگ

دادگاه اپل علیه سامسونگ

طرفداری طراحان مطرح دنیا از منافع کوپرتینو در دادگاه اپل علیه سامسونگ

اگر به خاطر داشته باشید، مدت‌ها پیش اپل با تنظیم شکایت‌نامه‌ای علیه سامسونگ در رابطه با نقض پتنت‌هایش، کره ای‌ها را وادار به پرداخت جریمه چند صد میلیون دلاری کرد. حالا سامسونگ با تقاضای تجدید نظر برای حکم تصویب شده در دادگاه اپل علیه سامسونگ ، سعی در کاهش مبلغ جریمه خود دارد.

دو یا سه سال پیش، پس از تقدیم شکایت‌نامه خود به دادگاه عالی ایالات متحده، سامسونگ را به کپی برداری و نقض پتنت‌های خود متهم نمود و کره‌ای‌ها محکوم به پرداخت 548 میلیون دلار شدند. اما اخیرا مدیران سامسونگ در اعتراض به حکم صادر شده در دادگاه اپل علیه سامسونگ درخواست تجدید نظر کرده و خواهان کاهش مبلغ پرداختی خود به ساکنین کوپرتینو شده‌اند.

دادگاه اپل علیه سامسونگ با جنجال‌های زیادی همراه بود.

کره‌ای‌ها اعتقاد دارند جریمه‌ها باید به محتوایی که مستقیما از اپل کپی برداری شده محدود شود و نه تمام محتویات دستگاه. بسیاری از کمپانی‌های سیلیکون ولی از سامسونگ حمایت به عمل آورده‌اند و خواستار کاهش مبلغ جریمه می‌باشند. در عین حال گروهی از طراحان صنعتی به جرگه اپل پیوسته‌اند و اپل را مستحق دریافت 548 میلیون دلار می‌دانند.

دادگاه اپل علیه سامسونگ

بیش از 100 استاد طراحی و طراح صنعتی اذعان دارند:

ظاهر یکتا و خاص محصولات سبب ترغیب مشتریان برای خرید می‌شود و این موضوع نیاز به محافظت دارد. سامسونگ به واسطه کپی برداری از محصولات اپل، وجهه یگانگی و خاص بودن آن‌ها را از بین برده است و به درستی در دادگاه اپل علیه سامسونگ به پرداخت 548 میلیون دلار محکوم شده است.

در میان طراحانی که از اپل طرفداری می‌کنند، نام طراحان بزرگ و مشهوری نظیر Alexander Wang، Calvin Clein و Paul Smith به چشم می‌خورد. همچنین نام مدیر طراحی موتورهای بنتلی (Bentley)، مدیر طراحی صنعتی مدرسه Parsons و سردبیر مجله Wallpaper، Tony Chambers نیز در لیست طرفداران اپل قرار دارد. آن‌ها اعتقاد دارند بخشی از کاهش محبوبیت و فروش محصولات اپل ناشی از تخریب انحصار این کمپانی در طراحی‌های سامسونگ می‌باشد. در هر صورت به نظر نمی‌رسد سامسونگ تحت تاثیر نام افراد مشهور طرفدار اپل قرار گیرد.

دادگاه عالی ایالات متحده در ماه اکتبر به درخواست تجدید نظر سامسونگ پاسخ خواهد گقت.

1395-05-15

دیدگاهتان را بنویسید