ظرفیت حساب‌های رایگان سرویس وان درایو از مرداد کاهش می‌یابد

کاهش ظرفیت سرویس وان درایو مایکروسافت

ظرفیت حساب‌های رایگان سرویس وان درایو از مرداد کاهش می‌یابد

پس از آن که چند ماه گذشته شاهد اخطارهایی از سوی مایکروسافت جهت کاهش حجم سرویس وان درایو رایگان بودیم، این کمپانی رسماً ایمیلی را به کاربران خود فرستاد و طی آن اشاره کرد که ظرفیت سرویس‌های رایگان این کمپانی در تاریخ 10 اوت به 5 گیگابایت کاهش خواهند یافت.

برای کاهش حجم فایل‌های موجود در سرویس وان درایو خود تنها چند ماه فرصت خواهید داشت

از روز گذشته کمپانی مایکروسافت ایمیل‌هایی را برای کاربران «سرویس وان درایو» “OneDrive” فرستاده است که در آن همان‌طور که چندین ماه است اعلام شده توضیح داده که حساب‌های کاربری رایگان سرویس وان درایو از تاریخ دهم اوت معادل چهارشنبه 20 مرداد ماه از حجم ابتدایی خود یعنی 15 گیگابایت، به 5 گیگابایت کاهش خواهند یافت.

اگرچه برخی از کاربران سرویس وان درایو ادعا می‌کنند که این قضیه در حال حاضر بر روی حساب کاربری آن‌ها تأثیر گذاشته است و بدون هیچ اطلاع رسانی قبلی که زمانی جهت حفظ کردن فایل‌های خود داشته باشند به میزان 5 گیگابایت کاهش یافته است.

بدین ترتیب اگر کاربران در فضای ابری سرویس وان درایو خود فایل‌هایی بیش از 5 گیگابایت داشته باشند، برای از دست ندادن آن‌ها چند ماه فرصت دارند تا فایل‌های خود را از این حساب‌ها استخراج کنند و یا آن‌که از اشتراک پولی جهت نگهداری آن‌ها بهره‌مند شوند. لازم به ذکر است که حساب‌های وان درایو جدید نیز همگی 5 گیگابایتی خواهند بود و دیگر خبری از ساخت حساب‌های 15 گیگابایتی نیست.

اگر قصد دارید تا از حساب‌‌های پولی سرویس وان درایو مایکروسافت بهره‌مند شوید باید برای ظرفیت 50 گیگابایتی ماهانه 1.99 دلار هزینه کنید. این در حالی است که اپل نیز قیمت سرویس‌های آی‌کلود (iCloud) خود را کاهش داده است تا بتوانید برای در اختیار داشتن سرویسی با همین ظرفیت، ماهانه تنها 99 سنت بپردازید.

در حال حاضر سرویس‌های فضای ابری پس از چند سال فعالیت حجم حساب‌های رایگان خود را کاهش داده‌اند تا بتوانند سود خوبی را از فروش سرویس‌های خود عاید شوند.

دیدگاهتان را بنویسید