عرضه مجدد آپدیت اندروید نوقا برای اکسپریا زد 5 و دیگر محصولات سونی

آپدیت اندروید نوقا برای اکسپریا زد 5

عرضه مجدد آپدیت اندروید نوقا برای اکسپریا زد 5 و دیگر محصولات سونی

بعد از مشکلات اخیر آپدیت سونی برای محصولات خود، روز گذشته آپدیت اندروید نوقا برای اکسپریا زد 5 (Sony Xperia Z5)، اکسپریا زد 3 پلاس (Sony Xperia Z3 Plus) و اکسپریا زد 4 تبلت (Sony Xperia Z4 Tablet) مجددا عرضه شد.

آپدیت اندروید نوقا برای اکسپریا زد 5 شامل به‌روزرسانی امنیتی ماه ژانویه نمی‌شود

اولین بار اواخر دی ماه شاهد عرضه این به‌روزرسانی برای کاربران سونی بودیم، اما مشکلات مربوط به عملکرد کارت حافظه، سیستم پخش صوتی و شارژدهی باتری باعث توقف عرضه آن شد. اگرچه مدتی‌ست که کاربران در انتظار انتشار آپدیت اندروید نوقا هستند، اما کار توسعه و رفع مشکلات آن 3 هفته طول کشید. در همین راستا، مدیران سونی با انتشار توییتی رسمی، اذعان داشتند که تجربه کاربری در اولویت اصلی قرار دارد.

از طرفی به‌نظر تنها باگ‌ها و مشکلات گزارش‌شده توسط کاربران برطرف شده و متاسفانه خبری از گنجاندن وصله امنیتی ماه ژانویه یا پشتیبانی از رابط گرافیکی ولکان (Vulkan) نیست.

از ویژگی‌های اصلی آپدیت اندروید نوقا برای اکسپریا زد 5 و دیگر محصولات سونی می‌توان به اضافه شدن حالت چند پنجره (Mutli-Window) و قابلیت‌های بیشتر بخش نوتیفیکیشن در کنار پشتیبانی از “Google Now” در لانچر رسمی سونی (Xperia Home Launcher) و تغییرات عمده این نسخه از سیستم عامل اندروید اشاره کرد.

1395-11-22

دیدگاهتان را بنویسید