عرضه کامپیوترهای دسکتاپ از سوی اپل متوقف نمی شود

عرضه دسکتاپ های فوق العاده

عرضه کامپیوترهای دسکتاپ از سوی اپل متوقف نمی شود

عرضه دسکتاپ های فوق العاده از سوی شرکت آمریکایی اپل متوقف نخواهد شد، هر چند شواهد بسیاری وجود دارد که احتمال بی‌توجهی این شرکت به عرضه دسکتاپ را افزایش می‌دهد.

آپدیت نشدن سری آی مک (iMac) و مک پرو (Mac Pro) به مدت طولانی، بسیاری را ناگزیر ساخته تا گمانه‌زنی‌هایی در خصوص بی‌توجهی شرکت اپل به عرضه دسکتاپ های فوق العاده برای علاقه‌مندان داشته باشند. این تصور بعد از معرفی لپ تاپ‌های مک بوک پرو توسط شرکت اپل تقویت شد.

اما خبرهای منتشر شده از سوی مدیران ارشد اپل نشان‌دهنده این واقعیت است که این شرکت ساخت دسکتاپ‌ها را فراموش نکرده و همچنان برای علاقه‌مندان به این محصول برنامه‌های منسجم و راهبردی دارد.

عرضه دسکتاپ ها مورد تایید کوک قرار گرفت

تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل با ارسال پیامی برای کارمندان خود گفته است:” بسیاری از فعالان حوزه رسانه این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا اپل تعهدی در خود نسبت به عرضه دسکتاپ احساس می‌کند؟ در پاسخ به تمامی شبهات در خصوص بی‌میلی اپل در این زمینه باید به طور شفاف تاکید کنم که طرفدارن این محصول بهتر است به هیچ عنوان نگران نباشند، زیرا تولید دسکتاپ‌های فوق العاده جز برنامه های اصلی شرکت است.”

البته کوک به همین چند جمله بسنده کرده و اشاره‌ای به جزییات بیشتر نداشته است. از سوی دیگر عملکرد اپل طی یک سال گذشته به گونه‌ای بوده که گمانه زنی‌ها در خصوص بی‌میلی این شرکت به عرضه دسکتاپ‌های جدید را همواره تقویت کرده است.

شاید طرفدارن دسکتاپ های اپل باید در حال حاضر خود را با خرید یک آی مک و یا مک پرو راضی نگه دارند. شاید هم اپل به مانند سال گذشته قصد دارد یک رویداد بزرگ دیگر در اوایل سال میلادی جدید رقم بزند و ممکن است در این رویداد شاهد عرضه دسکتاپ های نوید داده شده توسط تیم کوک باشیم؛ دسکتاپ ها از جمله محصولاتی هستند که برای اپل از اهمیتی استراتژیک برخوردارند و عرضه ورژن‌های پیشرفته از این محصول برای بسیاری از طرفداران آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

1395-09-30

دیدگاهتان را بنویسید