فاکس بازی‌های این فصل بوندس لیگا را به صورت واقعیت مجازی پخش خواهد کرد

فاکس بازی‌های این فصل بوندس لیگا را به صورت واقعیت مجازی پخش خواهد کرد

فاکس بازی‌های این فصل بوندس لیگا را به صورت واقعیت مجازی پخش خواهد کرد

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده دو مقوله‌ای هستند که خیلی از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که آنها به همراه هوش مصنوعی، رفته رفته در تمام زمینه‌‌ها وارد شده و جای تکنولوژی‌های دیگر را خواهند گرفت. حالا لیگ فوتبال بوندس لیگا در کشور آلمان نیز قرار است مزه‌‌ی این فناوری‌های جدید را بچشد.
بخش ورزشی کمپانی فاکس به همراه کمپانی NextVR قرار است که اولین بازی این فصل بوندس لیگا که قرار است روز جمعه در شهر مونیخ انجام شود را به صورت واقعیت مجازی در اختیار کاربرانشان قرار دهند. این رقابت‌های فوتبال در سراسر دنیا طرفداران بی‌شماری دارند و فاکس هم به همین دلیل تصمیم گرفته است که این برنامه‌ی جذاب را اجرا کند.

این برای اولین باری خواهد بود که یک رقابت فوتبال در قالب لیگ بوندس لیگا قرار است که به صورت محتوای واقعیت مجازی و به صورت استریم زنده برای کاربران علاقه‌مند پخش شود. این بازی قرار است در روز جمعه و در ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه‌ی بعد از ظهر به وقت محلی در شهر مونیخ برگزار شود و در جریان آن، مدافع عنوان قهرمانی یعنی تیم بایرن مونیخ و تیم وردربرمن به مصاف هم خواهند رفت. پخش این رقابت به صورت مجازی نیز به صورت انحصاری برای کاربرانی که دارای یک هدست واقعیت مجازی گیر وی آر سامسونگ (Gear VR) هستند، انجام خواهد شد.

بوندس لیگا ؛ چهارمین میزبان پخش واقعیت مجازی فاکس

فاکس بازی‌های این فصل بوندس لیگا را به صورت واقعیت مجازی پخش خواهد کرد

جالب است بدانید که در گذشته هم فاکس و NextVR با همکاری هم، مسابقات دیگری را به صورت واقعیت مجازی پخش کرده بودند و در واقع این رقابت فوتبالی در بوندس لیگا، چهارمین پروژه‌ی اجرا شده به این صورت خواهد بود. اولین مورد رقابت‌های برتر قهرمانی بوکس (PBC) بود که بعد از ان هم فاکس و NextVR به سراغ پخش زنده‌ی رقابت‌های تورنومنت بسکتبال دانشگاهی Daytona 500 و Big East رفتند.

حالا هم با توجه به این که کمپانی فاکس امتیاز حق پخش رقابت‌های بوندس لیگا در کشور آمریکا را در اختیار دارد، تصمیم گرفته است اولین پخش زنده‌ی فوتبال به صورت واقعیت مجازی را از این لیگ پرطرفدار شروع کند. برای تماشای این رقابت به صورت واقعیت مجازی، کاربرانی که دارای هدست گیر وی آر سامسونگ هستند می‌توانند در زمان شروع بازی، وارد اپلیکیشن NextVR شوند و از طریق پورتال Fox Sports و به صورت رایگان به تماشای این رقابت جذاب بنشینند.

1395-06-02

دیدگاهتان را بنویسید