فراخوان 600 هزار خودرو فولکس واگن و آئودی برای رفع مشکلات ایربگ

فراخوان 600 هزار خودرو فولکس واگن

فراخوان 600 هزار خودرو فولکس واگن و آئودی برای رفع مشکلات ایربگ و آتش سوزی

ظاهرا مشکلات فولکس واگن تمام نشدنی است. رسوایی تولید گازهای گلخانه‌ای و جریمه سنگین اعمال شده به کنار، این شرکت خودروساز آلمانی حالا با مشکل دیگری دست و پنجه نرم می‌کند که بار دیگر آن‌ها را ناچار به فراخوان بزرگ دیگری کرده است. یک گزارش از سوی AFP ادعا می‌کند که این خودروسال آلمانی به جهت رفع مشکلات منجر به آتش سوزی و یا اختلال در عملکرد ایربگ بیش از نیم میلیون خودرو فولکس واگن را در ایالات متحده به شرکت خود فراخوانده است. تقریبا بیشتر این 600 هزار خودرو فراخوانده شده مربوط به شرکت آئودی هستند.

این فراخوان گسترده پس از مشکل به وجود آمده در روز شنبه و گزارش چندین اتفاق عجیب و غریب در دو کشور چین و اسرائیل آغاز شده است. خوشبختانه تا بدین لحظه هیچ گزارشی از سوی اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های ایالات متحده مبنی بر فوت بر اثر مشکلات این خودروها منتشر نشده است. با این حال به منظور حاصل شدن اطمینان از شرایط حاکم، نمایندگی‌های موجود مستلزم چک کردن تمام این 600 هزار خودرو بوده و لوازم یدکی مورد نیاز را باید به صورت رایگان تعویض کنند.

تمامی اتومبیل های مدل های 2011 الی 2017 آئودی ای 5 اس (Audi A5s) شامل این فراخوان می‌شوند که از مشکلات خوردگی موثر در محل استقرار کیسه هوا رنج می‌برند. از دیگر خودروهای برند آئودی شامل این فراخوان باید به مدل های A4s، A6s و Q5s ساخت سال 2012 و یا پس از آن اشاره کرد. اتومبیل مدل Q7 مدل 2018 نیز از مشکلات محل استقرار کیسه هوا و همچنین مشکلات کمربند ایمنی برخوردارند. اما از خودروهای فولکس واگن نیز باید به مدل گلف 2017، ای گلف 2016 و همچنین تیگوان 2017 (Tiguan 2017) اشاره کرد که از مشکل ایربگ و خطر بالقوه آتشسوزی برخوردارند.

آیا مقصر فراخوان 600 هزار خودرو فولکس واگن باز هم کیسه های هوای شرکت تاکاتا است؟

هنوز مشخص نشده است که آیا این کیسه های هوا توسط شرکت تاکاتا (Takata) ساخته شده‌اند یا خیر. این شرکت ژاپنی تا به حال صاحب بزرگترین فراخوان محصولات در دهه های اخیر بوده و میلیون ها کیسه هوای برند تاکاتا را به تنهایی در ایالات متحده به سوی شرکت خود فراخوانده است. شما هم اگر صاحب خودروهای مذکور هستید، همین حالا به نزدیکترین نمایندگی خودرو فولکس واگن و یا آئودی رفته تا بلافاصله به مشکلات اتومبیل شما پرداخته شود.

1395-11-11

دیدگاهتان را بنویسید