فروش پادری با پرچم ایران در سایت آمازون !

فروش پادری با پرچم ایران در وب سایت آمازون

فروش پرچم ایران به عنوان پادری در سایت آمازون!

در اقدامی غیر معمول و تاسف بار، وب‌سایت آمازون اقدام به فروش پادری با پرچم ایران کرده است. در حالی که مدیران این سایت از دولت هند بابت اقدامی مشابه عذرخواهی کرده‌ و فروش پادری با پرچم هند را متوقف کرده‌اند.

علاوه بر فروش پادری با پرچم ایران در این وب‌سایت، پدهایی نیز با اندازه‌های کوچک‌تر به منظور استفاده به عنوان پد ماوس با طرح پرچم جمهوری اسلامی ایران مشاهده می‌شود. این در حالی است که مسوولین کشور هندوستان به محض دیدن کالاهایی مشابه با طرح پرچم کشورشان مراتب اعتراض خود را به مدیران آمازون اعلام و آنها نیز ضمن عذرخواهی، صفحه مربوط به این پادری ها را حذف کردند.

فروش پادری با پرچم ایران چه واکنش‌هایی را به دنبال دارد؟

اما آیا این اقدام، کاری غیر معمول است؟ باید گفت خیر؛ در کشورهایی مانند ایالات متحده و کشورهای اروپایی، کالاهایی بسیار بدتر از پادری نیز وجود دارند که با طرح پرچم آن کشورها به فروش می‌رسند و شهروندان نیز با افتخار از این کالاها استفاده می‌کنند. اما در کشورهایی مانند جمهوری اسلامی ایران و هندوستان، اینگونه نیست؛ مردم این مناطق، پرچم را نماد ایستادگی و سرافرازی خود دانسته و آن را مقدس می‌دانند و قطعا از آن در جاهایی مانند پادری، لباس زیر و جعبه دستمال کاغذی استفاده نمی‌کنند.

حال باید دید آیا مسوولین ما نیز به این اقدام وب‌سایت آمازون و فروش پادری با پرچم ایران اعتراضی خواهند کرد؟ شما به عنوان یک شهروند ایرانی این اقدام را تا چه حد معقول یا برخلاف عرف می‌دانید؟

فروش پادری با پرچم ایران در سایت آمازون

1395-10-25

دیدگاهتان را بنویسید