فناوری سینگل کیو و تجربه عینی فیلم "گزارش اقلیت"

فناوری سینگل کیو

فناوری سینگل کیو و تجربه عینی فیلم “گزارش اقلیت”

فناوری سینگل کیو(SingleCue) که توسط کمپانی آی سایت (EyeSight) در نمایشگاه CES 2017 رونمایی شد، ما را به سطح فناوریهای ارتباطی بین انسان و رایانه که در فیلم گزارش اقلیت شاهد آن بودیم نزدیک تر کرد. با استفاده از این فناوری همان احساسی را خواهید داشت که تام کروز به عنوان دارنده نقش اول فیلم از آن لذت می برد.

در فیلم گزارش اقلیت شاهد بودیم که شخصیت های داستان با حرکات مختلف بدن خود با رایانه ارتباط گرفته و دستورات مختلف را صادر می کردند.  هر چند محصول جدید شرکت آی سایت با نام سینگل کیو نمی تواند آنگونه که در فیلم گزارش اقلیت دیده می شد تصویر رایانه را در فضا منعکس کند، اما به کاربر این امکان را می دهد تا دیوایس های الکترونیک خود را با حرکت بدن کنترل کند.

فناوری سینگل کیو در نسل دوم پیشرفته تر است

نسل دوم از سیستم های سینگل کیو شرکت آی سایت که در نمایشگاه یاد شده معرفی شد از هر نظر بهتر از نسل قبلی آن است. نمونه اولیه سینگل کیو در سال 2014 معرفی شد و علاقمندان را به فناوری های کنترلی با حرکات بدن امیدوار کرد. این محصول جدید به اندازه یک کینکت ایکس باکس بود و با استفاده از اشعه مادون قرمز کار می کرد.

با استفاده از این فناوری می توانستید انگشت خود را روی لبهایتان قرار دهید و با این حرکت صدای دیوایس را کم کنید. همچنین با دیگر حرکات بدن قادر بودید دستوارات مختلف را به دیوایس مورد نظر خود وارد کنید.

اما در نسل دوم این فناوری شاهد پیچیده تر شدن حرکت بدن هستیم. در این نسل کاربر می تواند با تکان دادن دست و یا حرکات مختلف انگشت و دیگر حرکات، دستورات مختلف را برای رایانه ارسال کند. همچنین با باز و بسته کردن دستان خود می توانید برنامه های ویدیویی را روشن کرده و یا آنها را مکث کنید و یا اینکه با حرکت انگشت خود از چپ به راست صدای دیوایس را کم کنید. جالب اینکه کاربر در هر جای اتاق و یا محیط  که قرار داشته باشد می تواند حرکت خود را اجرا کند.

سازندگان و توسعه دهندگان این فناوری امیدوارند که استفاده از این محصول که هم اکنون با قیمت 149 دلار به فروش می رسد متداول و همگانی. از سوی دیگر این کمپانی قصد دارد تا سیستم مشابه دیگری را برای استفاده در خودروها توسعه دهد.

فروشگاه اینترنتی جانبی کاملترین مجموعه عرضه باتری موبایل و  شارژر موبایل ، حامی گجت نیوز در پوشش خبری نمایشگاه سی ای اس 2017 (CES 2017)

1395-10-15

دیدگاهتان را بنویسید