فیلم فروشنده نماینده سینمای ایران در اسکار 2017

فیلم فروشنده

فیلم فروشنده نماینده سینمای ایران در اسکار 2017

فیلم فروشنده یعنی جدیدترین فیلم اصغر فرهادی به عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار سال 2017 برگزیده شد. مطابق پیش‌بینی‌ها هیات معرفی فیلم ایرانی از بین 5 فیلم در نظر گرفته شده جدیدترین اثر فرهادی را برای حضور در اسکار امسال انتخاب کرد.

سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی به اسکار اعلام کرد که پس از بررسی فیلم ها و در نظر گرفتن همه جوانب، فیلم «فروشنده» با اکثریت آرا به عنوان نماینده ایران در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار 2017 معرفی شد.

فیلم های «دختر» ساخته رضا میرکریمی، «ایستاده در غبار» ساخته محمدحسین مهدویان، «ناهید» ساخته آیدا پناهنده و «لانتوری» ساخته رضا درمیشیان، دیگر آثاری بودند که با «فروشنده» برای حضور در اسکار 2017 رقابت کردند.

هیئت معرفی فیلم ایرانی به اسکار از کارشناسان، صاحب نظران و با تجربه‌های عرصه سینما تشکیل شده است. محمد بزرگ نیا، پوران درخشنده، سعید عقیقی، اکبر نبوی، محمد حیدری، شهرام مکری، تورج منصوری، امیرحسین علم الهدی و امیر اسفندیاری اعضای این هیئت بودند.

موفقیت فیلم فروشنده در فستیوال کن

«فروشنده» هفتمین فیلم اصغر فرهادی است و چندی پیش در جشنواره فیلم کن برنده جایزه بهترین فیلمنامه شد. همچنین شهاب حسینی نخل طلای بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد. در این فیلم ترانه علیدوستی نیز در کنار شهاب حسینی به ایفای نقش می‌پردازد. فروشنده تا کنون با نقدها و واکنش‌های مثبتی روبرو شده است.

فیلم فروشنده

پیش از این اصغر فرهادی با فیلم «جدایی نادر از سیمین» برنده اسکار شده بود. مراسم اسکار 2017 در تاریخ 26 فوریه (هشتم اسفند) برگزار خواهد شد و باید دید که آیا اثر جدید اصغر فرهادی می‌تواند برای ما افتخارآفرین باشد یا خیر؟

1395-06-27

دیدگاهتان را بنویسید