قابلیت ویدیو زنده اینستاگرام چیست و چگونه کار می‌کند؟

قابلیت ویدیو زنده اینستاگرام

قابلیت ویدیو زنده اینستاگرام چیست و چگونه کار می‌کند؟ عرضه جهانی در‌آینده‌ای نزدیک

قابلیت جدید ویدیو زنده اینستاگرام با هدف به تصویر کشیدن تجربیات بیشتری از زندگی کاربران در سراسر جهان، به این شبکه اجتماعی اضافه شده است. آیا تا به حال قصد این را داشته‌اید که لحظاتی از حضورتان در یک شهر را به صورت زنده به اشتراک بگذارید؟ بی‌تردید این کار می‌تواند جذاب باشد تا شما بهتر از هر زمان دیگری احساستان را در آن منطقه به تصویر بکشید. لحظاتی که شما در حال بازی با حیوان خانگی خود هستید، لحظات سرگرم کننده‌ای که در هنگام یک پیک نیک خانوادگی به وجود می‌آید و یا لحظاتی که شما مشغول بازی با دوستانتان هستید، می‌توانند موقعیت‌های جذابی برای به اشتراک گذاشته شدن به صورت ویدیوهایی زنده باشند.

اینجاست که قابلیت جدید ویدیو زنده اینستاگرام وارد می‌شود تا به طور آنی، لحظات ناب زندگی شما را بر روی پلتفرم مولتی مدیا شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارد. این قابلیت جذاب و فوق‌العاده محبوب “Live Video” نام دارد؛ اما سوالی که در ذهن به وجود می‌آید، چگونگی کارکردن آن است؟ این بسیار ساده است و همین حالا اگر از کاربران آمریکایی اینستاگرام هستید، می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. البته اگر ساکن ایالات متحده نیستید نگران نباشید؛ چرا که تا چند روز دیگر این قابلیت برای شما نیز قابل استفاده خواهد بود.

قابلیت ویدیو زنده اینستاگرام

پس  از اضافه شدن داستان سرایی یا همان قابلیت “Story” به اینستاگرام، این بخش خیلی زود توانست نزد میلیون‌ها کاربر بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی اشتراک گذاری تصاویر جهان محبوب شود و کاربران زیادی روزانه از آن به عنوان یک راه ارتباطی بین خود و دنبال کنندگانشان استفاده می‌کنند. اضافه شدن ویدیو زنده به اینستاگرام نیز، کارکردی مشابه بخش داستان سرایی را به ارمغان میاورد.

ویدیو زنده اینستاگرام از بخش اضافه کردن Story قابل دسترس خواهد بود

کاربران همان گونه که قصد به اشتراک گذاری یک داستان را دارند، بایستی در صفحه اصلی انگشت خود را به سمت چپ بکشند. سپس در آنجا گزینه جدیدی به دو گزینه فعلی (ارسال داستان و ارسال بومرنگ) تحت عنوان Live اضافه شده است که با انتخاب آن می‌توانید تا 1 ساعت ویدیو زنده تهیه کرده و به طور آنی آن را بین دنبال کنندگانتان به اشتراک بگذارید. گفنیست که ویدیوهای زنده اینستاگرام تنها بر روی صفحه اصلی نمایان هستند و تشخیص آن‌ها با داستان های ارسالی، با یک روبان قرمزی که بر روی آن کلمه‌ی “Live” نوشته شده است، میسر خواهد بود. توجه داشته باشید که این ویدیو زنده بر روی حساب کاربری استفاده کنندگان ذخیره نخواهد شد و پس از قطع پخش زنده توسط وی، ویدیو آن نیز به طور کلی حذف خواهد شد؛ هرچند انتظار می‌رود توسعه دهندگان شخص ثالث، در آینده‌ای نزدیک قابلیت ذخیره این ویدیوهای زنده را نیز به ارمغان بیاورند.

1395-09-24

دیدگاهتان را بنویسید