قابلیت کانتینیوم گلکسی اس 8 احتمالا چنین ظاهری خواهد داشت

قابلیت کانتینیوم گلکسی اس 8 احتمالا چنین ظاهری خواهد داشت

قابلیت کانتینیوم گلکسی اس 8 احتمالا چنین ظاهری خواهد داشت

با افزایش قدرت روزافزون پردازنده‌های موبایل که حالا با معرفی اسنپدراگون ۸۳۵ به اوج خود رسیده است، توان پردازشی این محصولات را به حدی رسانده که کمپانی‌های سازنده جرات کنند و به سراغ افزودن قابلیت های شبیه دسکتاپ بر روی آنها بروند. در همین راستا سامسونگ نیز قصد دارد قابلیتی مشابه کانتینیوم در ویندوز موبایل را به گلکسی اس 8 خود بیاورد.

قابلیت کانتینیوم (Continuum) که شکل ویژه و کاربردی آن در حال حاضر بر روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ موبایل توسط مایکروسافت ارائه شده است، به کاربران این پلتفرم امکان می‌دهد که از موبایلشان به عنوان یک کامپیوتر شخصی برای اجرای نرم افزارهای یونیورسال بهره ببرند. حالا سامسونگ نیز قصد دارد چنین قابلیتی را به صورت مشابه در پرچمداران سری گلکسی اس 8 خود تعبیه نماید.

این قابلیت باعث می‌شود که بتوانید با اتصال گوشی هوشمند خود به یک نمایشگر جانبی، از آن به صورت یک کامپیوتر دسکتاپ استفاده کنید تا به قابلیت‌های بسیار بیشتری از یک موبایل معمولی دسترسی داشته باشید. در همین راستا و دقایقی پیش، وب‌سایت Androbit تصویر کانسپتی را منتشر کرده که نشان می‌دهد قابلیت کانتینیوم گلکسی اس 8 می‌تواند به چه شکلی باشد.

در این تصویر که آن را در زیر مشاهده می‌کنید، رابط کاربری اس ۸ در حالت دسکتاپ و در زمانی که به یک مانیتور جانبی متصل شده، به نمایش درآمده است:

قابلیت کانتینیوم گلکسی اس 8 احتمالا چنین ظاهری خواهد داشت

گفتنی است که با توجه به ارائه شدن حالت Freeform Window Mode در ویندوز ۱۰ موبایل، سامسونگ کار آسانی برای تعبیه‌ی این قابلیت در پرچمدار جدید خود خواهد داشت. با در نظر گرفتن این که تعداد بسیار زیادی از اپلیکیشن‌های متنوع در فروشگاه های نرم افزاری سیستم عامل اندروید وجود دارد، قرار داشتن چنین قابلیتی بر روی گلکسی اس 8 می‌تواند نیاز کاربران را از به همراه داشتن لپتاپ در همه جا برطرف کند و احتمالا با گسترش محبوبیت این قابلیت در میان کاربران، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های اندرویدی نیز به سراغ ساخت برنامه‌های مخصوص این حالت خواهند رفت تا گستره‌ی کارکردهای آن افزایش یابد.

جالب است بدانید که پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۳۵ که شب گذشته توسط کوالکام معرفی شد، به طور کامل و بدون هیچ مشکلی توانایی اجرای سیستم عامل ویندوز ۱۰ مایکروسافت و نرم افزارهای ۳۲ بیتی مخصوص دسکتاپ را خواهد داشت و پردازنده‌ی اگزینوس ۸۸۹۵ سامسونگ نیز با بهره‌گیری از پروسه‌ی ساخت ۱۰ نانومتری مشابه، می‌تواند چنین قدرتی را در اختیار کاربران قرار دهد.

1395-10-15

دیدگاهتان را بنویسید