قابلیت Google Support به شما امکان نشان دادن صفحه‌ی گوشی خود را به پشتیبانی گوگل می‌دهد

قابلیت Google Support

قابلیت Google Support به شما امکان نشان دادن صفحه‌ی گوشی خود را به پشتیبانی گوگل می‌دهد

بسیاری از کاربران اندرویدی در حین استفاده از این سیستم عامل محبوب و قدرتمند دچار مشکلاتی می‌شوند که خوشبختانه دستیارهای کمپانی گوگل – Google Chat Agents – در گفت‌وگوی مستقیم به آن‌ها کمک می‌کنند. اما تصور کنید اگر این دستیاران قادر به مشاهده صفحه تلفن هوشمند شما باشند، روند حل مشکل تا چه حد ساده و کوتاه خواهد شد. قابلیت Google Support چنین امکانی را به دستیاران خواهد داد.

قابلیت Google Support صفحه نمایش کاربر را به دستیاران گوگل نشان می دهد

علاوه بر ساده سازی پروسه حل مشکل کاربران توسط دستیاران گوگل، به کمک قابلیت Google Support کاربران تازه وارد می‌توانند به‌سادگی نحوه راه‌اندازی نکسوس جدید خود را بیاموزند.

طبق گزارشی که اخیرا در وب سایت Friday منتشر شده، چنین قابلیتی به‌زودی در نکسوس‌های جدید امسال تعبیه می‌شود که نام آن Google Support خواهد بود. همانطور که در اسکرین شات منتشر شده از قابلیت Google Support مشاهده می‌کنید، با زدن دکمه Share Screen، دستیاران گوگل می‌توانند صفحه نمایش تلفن هوشمند اندرویدی شما را مشاهده کنند.

قابلیت Google Support

همانطور که در اسکرین شات منتشر شده مشاهده می‌کنید، دکمه‌های نوار پایینی سیستم‌ عامل (دکمه هوم، بازگشت و مولتی تسک) همانطور که دیروز اعلام شد، در اندروید N دیگر طراحی تو خالی نخواهند داشت و همچنین با لمس طولانی بر روی آنها، انیمیشن‌های متحرک نمایش داده می‌شوند.

اما نکته مبهم در این خبر، میزان محدودیت قابلیت Google Support در نکسوس است؛ اینکه آیا با فعال‌ سازی آن تنها صفحه نمایش گجت به دستیار نشان داده می‌شود یا امکان دستکاری و راه‌اندازی توسط دستیاران نیز وجود دارد. همچنین گفته می‌شود دستورالعمل‌ها از طریق باکس چت و یا اسپیکر تلفن همراه به کاربر منتقل می‌شوند.

پشتیبانی کمپانی گوگل تنها برای دستگاه‌های نکسوس خود با سیستم‌ عامل اندروید خام است. بنابراین اگر قابلیت Google Support کاملا رسمی و جدید باشد، باید انتظار آن را تنها در نکسوس داشته باشیم. در این زمینه گفته می‌شود دو تلفن هوشمند نکسوس امسال با همکاری کمپانی اچ تی سی در دو نسخه 5 و 5.5 اینچی تولید خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید