لذت کار با فتوشاپ، با استفاده از تاچ بار مک بوک اپل میسر شد

تاچ بار مک بوک اپل در فتوشاپ

شرکت ادوبی با فتوشاپ به جمع پشتیبانی کنندگان تاچ بار مک بوک جدید اپل اضافه شد

چندی پیش بود که اپل از یک مک بوک جدید همراه با ویژگی تازه و مدرنی رونمایی کرد که تا پیش از این در هیچ کامپیوتری ندیده بودیم؛ یک نمایشگر چند لمسی به نام تاچ بار (Touch Bar) که جایگزین ردیف کلیدهای تابع موجود بر روی کیبورد لپ تاپ شده و در بالا‌ترین قسمت لپ تاپ قرار گرفته است. از آنجایی که تاچ بار یک نمایشگر شایسته است، آن بسیار پویاتر از کلیدهای تابع روی کیبورد بوده و می‌تواند عملکردی به مراتب بهتر را به کاربران ارائه کند. خوشبختانه اپل درب‌های این نمایشگر را با هدف گسترش قابلیت‌های برنامه ها، بر روی توسعه دهندگان شخص ثالث باز گذاشته است. اینک شرکت ادوبی نیز در همین راستا و از طریق ارائه یک به روزرسانی، پشتیبانی از تاچ بار مک بوک پرو جدید اپل را به برنامه فتوشاپ اضافه کرده است.

ادوبی اخیرا این خبر را تایید کرده بود ولی مشخص نبود چه زمانی این به روزرسانی را ارائه خواهد کرد. امروز این شرکت به وعده خود عمل کرد و با انتشار به روزرسانی مذکور، کاربران مک بوک پرو جدید را قادر ساخت تا در برنامه فتوشاپ از نمایشگر چند لمسی این دستگاه استفاده کنند. فتوشاپ با استفاده از نمایشگر چند کاربرده تاچ بار مک بوک پرو ، گام تازه‌ای را در دنیای طراحی خواهد برداشت که این می‌تواند برای کاربران تازه‌کار (کسانی که به خوبی قادر به استفاده از کلیدهای میانبر و استفاده از ابزارهای این برنامه در سریع‌ترین حالت ممکن همانند حرفه‌ای‌ها نیستند)، یک ابزار بسیار ایده آل باشد.

تاچ بار مک بوک اپل در فتوشاپ

افزایس سرعت استفاده از فتوشاپ با استفاده از تاچ بار مک بوک

پشتیبانی از تاچ بار مک بوک پرو می‌تواند دسترسی به کنترل‌ها برای کاربران را در راه جدیدی قرار دهد تا حتی کندی استفاده مشترک کیبورد و ماوس نیز بر روی کارکرد شما در اپلیکیشن فتوشاپ تاثیرگذار نباشد. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند از طریق این نمایشگر لمسی به تاریخچه تغییرات انجام شده بر روی پروژه مورد نظر فتوشاپی خود دسترسی پیدا کنند و حتی اکشن‌های عادی نظیر لایه‌ها را نیز مشاهده کنند.

گفتنیست که این به روزرسانی از امروز برای تمامی کاربران نرم افزار فتوشاپ بر روی نوت بوک جدید اپل قابل دریافت است.

1395-09-24

دیدگاهتان را بنویسید