لپ تاپ های سال آینده مجهز به پردازنده دسکتاپی اسنپدراگون خواهند بود

لپ تاپ مجهز به پردازنده دسکتاپی اسنپدراگون

لپ تاپ های سال آینده مجهز به پردازنده دسکتاپی اسنپدراگون خواهند بود

پردازنده‌های موبایلی از ابتدا تا به حال، راه طولانی را طی کرده‌اند. وقتی به بهره‌وری آن‌ها نگاهی می‌اندازیم، چندان هم بین پردازنده‌های موبایلی بالارده و کامپیوترهای دسکتاپ تفاوتی را احساس نمی‌کنیم. بنابراین، این امری طبیعیست که شرکت کوالکام، به عنوان رهبر تولیدکنندگان پردازنده‌های موبایلی و صاحب سری پردازنده‌های معروف اسنپدراگون، به دنبال ورود به دنیایی به مراتب بزرگ‌تر از تلفن های هوشمند، یعنی کامپیوترهای دسکتاپ باشد. در روز پنجشنبه، مایکروسافت میزبان رویداد خبری انجمن مهندسان سخت افزار ویندوز (WinHEC) بود و کوالکام نیز به طور شگفت آوری در این مراسم حاضر بود. در رویداد فوق، این دو شرکت بزرگ فناوری رسما خبر آغاز همکاری دو جانبه‌ای را برای راه اندازی خط تولید پردازنده دسکتاپی اسنپدراگون ، با قابلیت پشتیبانی کامل از ویندوز 10 مایکروسافت را اعلام کردند.

این به معنای واقعی یک معامله بزرگ است؛ چرا که پردازنده های شرکت کوالکام همگی بر روی یک معماری بنا شده‌اند و این درحالیست که تا به امروز کامپیوترهای دسکتاپی تنها بر روی برخی از توزیع کننده های لینوکس استوار بودند. بنابراین پردازنده اسنپدراگون جدید شرکت کوالکام، نخستین چیپستی خواهد بود که به جز اندروید و آی او اس، سیستم عامل 64 بیتی دیگری را اجرا خواهد کرد.

لپ تاپ مجهز به پردازنده دسکتاپی اسنپدراگون

ورود لپ تاپ های ویندوزی مجهز به پردازنده دسکتاپی اسنپدراگون به بازار از سال 2017

به گفته‌ی مایکروسافت و کوالکام، لپ تاپ های قابل عرضه ویندوزی در اوایل سال 2017 میلادی، می‌توانند از پردازنده دسکتاپی اسنپدراگون قدرت بگیرند؛ بنابراین به نظر می‌رسد که این همکاری چندان هم ناپخته و تازه نیست. گفته می‌شود این کامپیوترهای مدرن می‌توانند ویندوز 10 را بدون هرگونه ایرادی اجرا کنند و پردازش قوی مورد نیاز برخی برنامه ها و اپلیکیشن های را نیز در حین ارائه طراحی باریک و عمر باتری طولانی، در اختیار آن‌ها قرار دهد.

در ویدیو زیر، مایکروسافت یک کامپیوتر اجرا شده توسط پردازنده دسکتاپی اسنپدراگون را حین اجرای برنامه ادوبی فتوشاپ نمایش می‌دهد که به تحت فشار قرار دادن عملکرد یک کامپیوتر معروف است. علاوه بر این، اپلیکیشن های دیگری که توسط سایر پردازنده های دسکتاپی نیز اجرا می‌شوند را هم می‌توانید اجرا شده توسط این پردازنده مدرن ببینید.

1395-09-19

دیدگاهتان را بنویسید