ماشین های خودران دلفی به صورت آزمایشی وارد سنگاپور شدند

ماشین های خودران دلفی

ماشین های خودران دلفی به صورت آزمایشی وارد سنگاپور شدند

اگر این روزها سری به سنگاپور بزنید مطمئنا از ایده ماشین‌‌های خودران و بدون راننده در این کشور لذت خواهید برد. ماشین های خودران دلفی مشغول خودنمایی در برخی از مسیرهای این شهر آسیایی هستند.

چند روز قبل کمپانی دلفی اعلام کرد که به منظور گذراندن تست‌های آزمایشی، ماشین‌های خودران خود را وارد خیابان‌های سنگاپور می‌کند. Delphi هم اکنون در حال فراهم کردن یک ناوگان از خودروهای خودران برای سیستم حمل و نقل در سنگاپور و همچنین نرم افزارهای مورد نیاز برای این برنامه است.

ماشین های خودران دلفی در برخی مسیرهای سنگاپور در حال خودنمایی هستند

دلفی برای اجرای این پروژه ناوگانی از ماشین‌های Audi SQ5s را در نظر گرفته که قادرند بدون راننده، مسیر مورد نظر در این برنامه آزمایشی را طی کنند. دلفی به این منظور سه مسیر ثابت را در نظر گرفته که مساحتی در حدود 5 مایل از شهر را پوشش می‌دهد. در فاز اولیه این آزمون، در تمام مدت زمان یک راننده در داخل خودرو حاضر خواهد بود تا همه چیز بررسی شده و بتواند در مواقع اضطراری واکنش مناسب نشان دهد؛ اما با گذشت زمان، این راننده انسانی نیز حذف خواهد شد. هدف نهایی این است که این اتومبیل خودران بتوانند به طور کامل، خود را در طول این مسیرهای تعیین شده براند و جالب آنکه حتی در مراحل بعدی پروژه، اثری از فرمان نیز نخواهد بود. یک رانندگی خودران و کاملا اتوماتیک!

Glen DeVos، مشاور ارشد تیم مهندسی دلفی می‌گوید: “این پروژه آزمایشی به ما اجازه خواهد داد تا نشان دهیم که این اکو سیستم کامل، دانش و توانایی‌ها، سنسورها، نرم افزار خودکار متصل به سیستم ابری، مدیریت ناوگان حمل و نقل و تجزیه و تحلیل داده‌ها در مورد این وسیله نقلیه چگونه انجام شده است.”

دلفی می‌گوید که اجرای کامل این پروژه آزمایشی در سنگاپور، حدود سه سال زمان خواهد برد و هدف نهایی این است که بتوانیم برای سال 2020 این پروژه بزرگ را به طور صد در صد و کاملا تجاری عرضه کنیم. با این شیوه و در آینده‌ای نه چندان دور، تردد بسیاری از مسافران در مسیرهای درون شهری با ماشین های خودران دلفی انجام خواهد گرفت .

1395-05-14

دیدگاهتان را بنویسید