ماشین ‌های خودران فورد تا سال 2021 وارد بازار خواهند شد

ماشین ‌های خودران فورد

ماشین ‌های خودران فورد تا سال 2021 وارد بازار خواهند شد

تا 5 سال آینده ماشین ‌های خودران فورد در جاده‌های جهان جولان خواهند داد. عصر عجیبی است. همه چیز به سرعت در حال تغییر است و تکنولوژی می‌رود که آینده صنعت جهان را متحول کند.

پیش‌بینی این که در سال‌های آتی خیابان‌ کشورهای مختلف جهان لبریز از ماشین‌ های خودران باشد، کار چندان سختی نخواهد بود. در شهرهای هوشمند آینده، اتومبیل ها می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و چنین چیزی به طور بالقوه باعث می‌شود تا تصادفات کاهش پیدا کرده و ترافیک روان تری در جریان باشد.

ماشین ‌های خودران فورد تا سال 2021 به تولید انبوه می‌رسند

شاید این تصور مربوط به آینده دورتری باشد. قدم‌های اول برای رسیدن به چنین رویایی، تولید خودروهای تمام اتوماتیک بوده و این چیزی است که فورد به خوبی از آن آگاه است. این کمپانی خودروساز به تازگی اعلام کرده که برنامه‌های خود برای ساخت ماشین ‌های خودران را آغاز کرده و اولین محصولات هوشمند این کمپانی در سال 2021 روانه بازار خواهند شد؛ اما این‌ها فقط یک ماشین خودران معمولی نخواهند بود.

کمپانی فورد قصد دارد تا این ماشین‌ها را به صورت تمام خودران طراحی کند. چنین چیزی بدان معناست که ماشین‌های خودران فورد به هیچ عنوان توسط راننده کنترل نخواهد شد. در واقع اصلا هیچ فرمان، ترمز یا پدال گازی وجود نخواهد داشت تا لازم باشد که شخصی آن را هدایت و کنترل کند. چنین چیزی حقیقت یک ماشین کاملا خودران است. برای هدایت چنین خودرویی تنها کافی است که در درون آن بنشینید و مسیر مورد نظر را به ماشین اعلام کنید، دیگر همه چیز تمام است و شما دقایق یا ساعاتی بعد در مقصد خواهید بود. رویای شیرینی است!

5 سال زمان نسبتا طولانی است؛ اما جالب است ببینیم ماشین ‌های خودران فورد چگونه قادرند تا خود را با قوانین حاکم بر خودروهای بدون راننده تطبیق دهند. دیر یا زود این اتفاقی است که خواهد افتاد و چشم انداز آینده زمین اینگونه خواهد بود. نشستن در وسیله نقلیه‌ای که هیچ کنترلی بر روی آن نخواهید داشت و تنها نام مقصد اعلام می‌شود. چنین چیزی می‌تواند بسیار هیجان انگیز و البته کمی هم ترسناک باشد! نظر شما غیر از این است؟

1395-05-27

دیدگاهتان را بنویسید