مایکروسافت بخش چینی سایت MSN را خواهد بست

سایت MSN چین

مایکروسافت بخش چینی سایت MSN را خواهد بست

پس از چندین سال فعالیت، بخش چینی سایت MSN ماه آینده غیرفعال خواهد شد. مایکروسافت هدف از این کار را قرار دادن تمرکز بیشتر بر روی ویندوز 10 و سرویس‌هایش اعلام کرده و گفته است که تعامل چند سایت چینی با جستجوگر بینگ را جایگزین این وب‌سایت خواهد کرد.

کمپانی مایکروسافت اعلام کرده که قصد دارد ماه آینده بخش چینی سایت MSN را غیرفعال کند تا تمرکز بیشتری را بر روی ویندوز 10 و سرویس‌های دیگر خودش داشته باشد.

بر اساس این گزارش هفتم ژوئیه روزی است که این قسمت از سایت MSN دیگر فعالیت نخواهد کرد. معمولاً این سایت اخبار و مطالبی در ارتباط با سبک زنگی را به زبان چینی منتشر می‌کرد و با دیگر محصولات محبوب مایکروسافت مانند اوت لوک و آفیس مرتبط بود.

سخنگوی مایکروسافت طی ارسال یک بیانه به وال استریت ژورنال گفته است که این کمپانی برای ارائه طیف وسیعی از محصولات مانند ویندوز 10، خدمات ابری و میزبانی بزرگ‌ترین مرکز تحقیق و توسعه خارج از ایالات متحده در چین متعهد باقی خواهد ماند. با بسته شدن قسمت چینی سایت MSN، وب‌سایت‌های دیگر چینی با جستجوگر بینگ همراه خواهند شد.

تابستان سال گذشته مایکروسافت جستجوگر داخلی «بایدو» “Baidu” را مخصوص کاربران چینی خودش عرضه کرد که در واقع به موتور جستجوی اصلی مرورگر اج ویندوز 10 تبدیل شد. بر اساس این توافق بایدو موجب شد تا کاربران بتوانند تازه‌ترین نسخه‌‌ی ویندوز مایکروسافت را در کشورشان دریافت کنند و بدین ترتیب کمک بزرگی به رعایت کپی رایت کرده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید