مدل تعرفه‌گذاری اینترنت نامحدود ثابت مشخص شد؛ ارائه بسته‌های 2 تا 16 مگابیتی

اینترنت نامحدود ثابت

مدل تعرفه‌گذاری اینترنت نامحدود ثابت مشخص شد؛ ارائه بسته‌های 2 تا 16 مگابیتی

آذری جهرمی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت و معاون وزیر ارتباطات از مشخص شدن مدل تعرفه‌گذاری اینترنت نامحدود ثابت و بسته‌های پیشنهادی برای آن خبر داد.

محمدجواد آذری جهرمی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد مدل تعرفه‌گذاری اینترنت نامحدود ثابت تعیین شده و تاکنون سه بسته اینترنتی بر اساس سرعت تا دو مگابیت بر ثانیه، تا 6 مگابیت بر ثانیه و تا 16 مگابیت بر ثانیه پیشنهاد شده است. معاون وزیر ارتباطات در مورد ارائه اینترنت نامحدود که بحث آن از ماه گذشته مطرح شده بود، گفت:

سرانجام پس از ساعت‌ها بحث کارشناسی، مدل تعرفه‌گذاری اینترنت نامحدود ثابت نهایی شد. این پیشنهاد به کمیسیون تنظیم مقررات ارائه می‌شود. از تمام افرادی که ما را در تهیه این پیش‌نویس یاری کردند سپاس‌گزاری می‌کنیم. بدون شک اگر پیگیری‌ها و حمایت دکتر واعظی نبود، اقدام بسیار سخت و پیچیده‌ای روبروی ما قرار داشت.

اینترنت نامحدود ثابت

آذری جهرمی در مورد نحوه ارائه این سرویس بیان کرد بر اساس مدلی که تاکنون نهایی شده، قرار است هر بسته سرویس شامل یک کف و یک سقف سرعت باشد و سرعت سرویس نباید از کف کمتر شود. این امر به خاطر ماهیت سرویس ADSL در تضمین سرعت خط لحاظ شده است. فعلا در مجموع سه بسته پیشنهاد شده که بر اساس سرعت از 2 تا 16 مگابیت بر ثانیه را در بر می‌گیرند.

تعیین سقف برای بسته های اینترنت نامحدود ثابت

به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، این بسته‌ها کاملا هم نامحدود نیستند و در هر بسته دو سقف برای ترافیک داخلی و اینترنت در نظر گرفته شده که سقف ترافیک داخلی 10 برابر اینترنت خواهد بود. به این ترتیب، کاربران خانگی در صورت استفاده از سرویس‌های ویدیوی آنلاین، حتی اگر روزی پنج ساعت سرویس ویدیوی داخلی را مشاهده کنند و این رفتار را هر روز در ماه تکرار کنند، باز هم نیازی به پرداخت مجدد نخواهند داشت. جهرمی در ادامه افزود:

این موضوع موجب رشد محتوای صوتی و تصویری بر بستر شبکه ملی اطلاعات و زمینه‌ساز اشتغال و پویایی حوزه فناوری و فرهنگی کشور خواهد شد. سقف سرویس اینترنت نیز بر اساس میانگین حداکثر مصرف فعلی کاربران در نظر گرفته شده و این ترکیب به گونه‌ای خواهد بود که بیش از 90 درصد کاربران با خرید این بسته‌ها دیگر به پرداخت شارژ اضافی نیازی نداشته باشند.

معاون وزیر ارتباطات در پایان با تاکید بر لزوم اصلاح تعرفه‌ها بین ارائه‌دهندگان اینترنت و زیرساخت، اعلام کرد که جزئیات قیمت و مسائل دیگر، پس از تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ابلاغ خواهد شد.

1396-04-29

دیدگاهتان را بنویسید