مدیر عملیاتی هواوی: افزایش حجم حافظه رم گوشی های هوشمند هزینه اضافی است

حافظه رم گوشی های هوشمند

مدیر عملیاتی هواوی: افزایش حجم حافظه رم گوشی های هوشمند هزینه اضافی است

امتناع هواوی از جنگ سخت افزاری با دیگر تولیدکنندگان تلفن های همراه، تاریخچه‌ای دیرینه دارد. چند سال پیش مدیر ارشد اجرایی این شرکت، آقای ریچارد یو (Richard Yu)، اذعان داشت که نمایشگرهای QHD مناسب دستگاه‌های 6 اینچی نیستند. هرچند، در فشار بازار این کمپانی نهایتا مجبور شد تا گوشی های هوشمندی با رزولوشن 2K را حتی با صفحه نمایش کوچکتر روانه بازار کند. اما حالا که سازندگان با افزایش حجم حافظه رم گوشی های هوشمند با یکدیگر رقابت دارند، مدیر عملیاتی گوشی های سری پی از عدم نیاز به حافظه‌هایی با ظرفیت بیشتر سخن گفته است.

به جای افزایش حافظه رم گوشی های هوشمند ، می‌توان ظرفیت حافظه داخلی را بیشتر کرد

برخی افراد معتقدند افزایش حجم حافظه رم گوشی های هوشمند موجب بهبود عملکرد دستگاه خواهد شد، در حالی‌که استفاده از حافظه‌هایی با ظرفیت کمتر (مثل رم‌های 4 گیگابایتی)، بازده بالاتری در نسبت هزینه به عملکرد دارد. ولی به عقیده آقای لائو شی (Lao Shi)، یکی از مدیران عملیاتی هواوی، ترکیب 4 گیگابایت حافظه رم با 128 گیگابایت حافظه داخلی که در گوشی های جدید هواوی دیده می‌شود، بهتر از 6 گیگابایت رم و 64 گیگابایت حافظه داخلی برای استفاده روزمره خواهد بود.

او برای رساندن منظور خود، حتی این موضوع را به جنگ سرد تشبیه کرده است؛ جایی که آمریکا و اتحاد جوامیر شوروی برای سلطه‌گری بر دنیا با یکدیگر رقابت می‌کردند. استفاده از رم‌های 6 یا 8 گیگابایتی نیز چنین حالتی داشته و تنها از لحاظ روانی ذهن را آسوده می‌کنند. استفاده از هر حافظه‌ای با ظرفیت بیشتر از 4 گیگابایت، هزینه اضافی بوده و در نهایت نیز مصرف‌کننده آن را پرداخت خواهد کرد.

هرچند، او در پایان صحبت‌های خود در شبکه اجتماعی Weibo اعلام کرده که کاربران مسئول پول خود خواهند بود و اگر کسی به دنبال محصولی با ظرفیت رم بالاتر است، هواوی نسخه‌ای 6 گیگابایتی از پرچمدار خود را نیز عرضه می‌کند!

1395-12-17

دیدگاهتان را بنویسید