مسابقات المپیک 2016 ریو در قالب تصاویر متحرک منتشر نخواهند شد

مسابقات المپیک 2016 ریو

ساخت تصاویر متحرک GIF از مسابقات المپیک 2016 ریو ممنوع شد

این روزها گیف (GIF) یا همان تصاویر متحرک مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است؛ با توجه به محدودیت حجمی اینترنت کاربران، اکثر کاربران صفحات شبکه‌های اجتماعی مختلف نظیر تلگرام، از تصاویر متحرک GIF استفاده می‌کنند. تصاویر گیف راه مناسبی برای به اشتراک گذاری بخشی از ویدیو مد نظر کاربران هستند. با این حال کمیته بین المللی مسابقات المپیک 2016 ریو ، رسانه‌های پوشش دهنده مسابقات این رویداد را از ساخت تصاویر متحرک گیف منع کرده است.

پخس مسابقات المپیک 2016 ریو در قالب تصاویر متحرک ممنوع است

ممنوعیت استفاده از این تصاویر متحرک به صراحت در متن قوانین مربوط به مسابقات المپیک 2016 ریو آمده است. در بخشی از قوانین مربوط به این مسابقات چنین جمله‌ای ذکر شده است:

مسابقات المپیک نباید در سرویس‌های تعاملی پخش شود، چرا که این سرویس‌ها در زمینه نمایش محتوی به مخاطب حق انتخاب درون یک کانال را بین پخش مسابقات المپیک 2016 ریو و برنامه‌های خبری می‌دهند…

در ادامه قوانین مربوط به این رویداد بزرگ آمده است:

علاوه بر این، استفاده از محتوی مسابقات المپیک 2016 ریو در ساختارهای گرافیکی متحرک نظیر تصاویر متحرک گیف (یا GIFV)، تصاویر GFY، فرمت WebM یا هرگونه فرمت کوتاه ویدیویی دیگر اکیدا ممنون است…

خبرگذاری معتبر Mashable در تفسیر این قانون جدید اعلام کرده است که کمیته بین المللی مسابقات المپیک 2016 ریو تمایل دارد مخاطبان لحظات مختلف این رویداد را از رسانه‌های معتبر مشاهده کنند. بدین ترتیب سایر وب سایت‌ها حق ساخت تصاویر متحرک گیف از لحظات خاص بازی‌ها را نخواهند داشت.

این کمیته به احتمال زیاد علیه رسانه‌هایی که از این قانون پیروی نکنند، شکایت می‌کند. با این حال خیل عظیمی از کاربران فضای اینترنت از این بابت ترسی ندارند. اما به هر حال باید منتظر اتمام مسابقات المپیک 2016 ریو برزیل و برخورد کمیته بین المللی مسابقات با متخلفان باشیم.

نظر شما در مورد این خبر چیست؟ آیا وضع چنین قانونی می‌تواند رسانه‌های مختلف را از ساخت تصاویر متحرک GIF باز دارد؟‌ نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

1395-05-18

دیدگاهتان را بنویسید