مقایسه مشخصات فنی گوشی های اپل به مناسبت دهمین سالگرد عرضه آیفون

مشخصات فنی گوشی های اپل

مقایسه مشخصات فنی گوشی های اپل به مناسبت دهمین سالگرد عرضه آیفون

امروز قصد داریم به بهانه دهمین سالگرد عرضه آیفون (Apple iPhone)، مشخصات فنی گوشی های اپل که طی این سال‌ها عرضه شدند را با یکدیگر مقایسه کنیم.

پیش از هر چیز بهتر است بدانید هدف از این مقایسه، ایجاد رقابت و انتخاب موبایل قدرتمندتر نیست؛ بلکه ما می‌خواهیم نگاهی به روند تکاملی ده نسل مختلف از گوشی های آیفون که طی 10 سال گذشته داشته باشیم.

واقعیت این است که تا به امروز هیچ‌کدام از گوشی های هوشمند شرکت اپل در زمان عرضه، از نظر سخت افزاری بهترین و بالاترین نبوده‌اند. این موضوع در مقایسه عددی مشخصات فنی نیز روشن‌تر بوده و برخی مواقع، به سختی می‌توان تفاوت‌های دو نسل پشت سر هم را از یکدیگر تشخیص داد. همواره توانایی اپل به مهارت آنها در بهینه کردن محصولات خود از نظر سخت افزاری و نرم افزاری برای دست‌یابی به قدرت بالاتر و عملکرد بهتر بستگی داشته است. این موضوع اپل را قادر می‌سازد تا با عرضه نسل جدید گوشی خود با سخت افزار مشابه، حتی در صورت افزایش ندادن قدرت آن، عملکرد دستگاه را در سطح قبلی نگه دارد.

شاید پیش‌بینی ویژگی‌های آیفون 2027 کمی سخت باشد. ولی اگر روند تکاملی این گوشی طی 10 سال آینده نیز از نظر سخت افزاری به همین صورت باشد، احتمالا جهشی بزرگ‌تر و قابل توجه‌تر در انتظار کاربران خواهد بود.

مقایسه مشخصات فنی گوشی های اپل

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: right; margin-top: 10px; text-align: center; width: 100%; } #gallery-2 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-2 .gallery-caption { margin-left: 0; }

1396-04-09

دیدگاهتان را بنویسید