ملاقات با هدست اچ تی سی وایو 2 (HTC Vive 2) در نمایشگاه CES 2017

ملاقات احتمالی با هدست واقعیت مجازی اچ تی سی وایو 2 در CES 2017

ملاقات احتمالی با هدست واقعیت مجازی اچ تی سی وایو 2 در CES 2017

علی‌رغم اینکه در حال حاضر بازار، هدست های واقعیت مجازی قدرتمند و گران قیمتی نظیر اوکولوس ریفت (Oculus Rift) و پلی استیشن وی آر سونی (Sony PlayStation VR) را به خود می‌بیند، به نظر می‌رسد که هدست اچ تی سی با نام HTC Vive موفق شده بیشتر از هر کدام از این‌ها، توجه هر کسی که از آن استفاده کرده است را به خود جلب کند. حال گفته می‌شود این کمپانی تایوانی در حال کار بر روی نسخه بهبودیافته‌تری است که احتمالا اچ تی سی وایو 2 (HTC Vive 2) نام خواهد داشت.

به نقل از گزارش جدید منتشر شده از سوی دیجی تایمز، به نظر می‌رسد که ما می‌توانیم نسخه جدید این هدست را در جمعه هفته آینده و در خلال برگزاری نمایشگاه CES 2017 لاس وگاس ببینیم. با توجه به این گزارش، آن‌طور که به نظر می‌رسد نام این هدست اچ تی سی وایو 2 است و با توجه به اسم انتخاب شده برای آن، انتظار می‌رود نسبت به نسخه اولیه این هدست قدرتمند از قابلیت‌های به مراتب مدرن‌تر و جذاب‌تری بهره‌مند باشد.

اچ تی سی وایو 2 بی سیم خواهد بود

بی‌تردید اگر قرار باشد آپگریدی صورت بگیرد، قابلیت‌های بزرگ در انتظار کاربران است. قابلیت‌هایی نظیر نمایشگرهایی با وضوح 4K که می‌تواند درخشش و مشاهده جزئیات را تا حد بسیار زیادی بهبود ببخشد. همچنین انتظار می‌رود در هدست اچ تی سی وایو 2 (HTC Vive 2)، یک فرستنده بدون سیم تعبیه شده باشد که می‌تواند به کاربران، تجربه استفاده از این هدست واقعیت مجازی قدرتمند بدون نیاز به کابل های مختلف را ارائه کند. علاوه بر این، گفته می‌شود که نرخ رفرش در این مدل از 90 هرتز نسخه اول، به 120 هرتز افزایش پیدا کند. اگر چنین چیزی درست باشد، تماشای محتوای واقعیت مجازی به مراتب لذت‌بخش‌تر و بدون هرگونه قطعی صورت خواهد گرفت.

این طبیعی‌ست در حالی که هنوز هیچ چیز از سوی شرکت اچ تی سی تایید نشده، اغراق‌هایی نیز در خصوص نسخه بعدی هدست اچ تی سی صورت بگیرد. بنابراین باید منتظر برگزاری نمایشگاه سی ای اس 2017 بمانیم تا بتوانیم با اطمینان خاطر در ارتباط با HTC Vive 2 صحبت کنیم.

1395-10-09

دیدگاهتان را بنویسید