منابع تایوانی: حافظه‌ی رم آیفون ۷ تا ۳ گیگابایت افزایش خواهد یافت

منابع تایوانی: حافظه‌ی رم آیفون ۷ تا ۳ گیگابایت افزایش خواهد یافت

منابع تایوانی: آیفون ۷ با ۳ گیگابایت حافظه‌ی رم عرضه می‌شود

حالا که از معرفی نسل جدید فبلت‌های سامسونگ به خوبی و خوشی عبور کردیم، نوبت به یک محصول دیگر می‌رسد که احتمالا این دو ماه باقی مانده از فصل تابستان را به خود اختصاص خواهد داد. بله منظورمان نسل بعدی اسمارت فون‌های اپل است که البته این روزها بیشتر توجهات بر روی حافظه‌ی رم آیفون ۷ متمرکز شده است.
اپل هیچگاه روی به بازی اعداد کاغذی در قطعات سخت افزاری محصولات خود نیاورده است و همین حالا هم دیوایس‌های این کمپانی از پردازنده‌های دو هسته‌ای استفاده می‌کنند و تعداد مگاپیکسل های دوربین آی‌دیوایس‌ها نیز هیچگاه از میزان خاصی بالاتر نرفته است. با این وجود و در عین حال این که این اعداد بر روی کاغذ از اکثر پرچمداران اندرویدی کم می‌آورند، اما شاهد این هستیم که در میدان عمل این محصولات اپل هستند که اکثر رقبا را از میدان خارج می‌کنند و پا به پای محصولات قدرتمندی نظیر گلکسی های سری اس سامسونگ پیش میروند و در چند زمینه هم آنها را شکست می‌دهند.

بعد از این که اپل حافظه‌ی رم آیفون‌های خود را برای اولین بار در آیفون ۶ اس از یک گیگابایت به دو گیگابایت افزایش داد، حالا به نظر می‌رسد که این اتفاق در حافظه‌ی رم آیفون ۷ بار دیگر تکرار خواهد شد. آیفون ۷ که قرار است تا حدود کمتر از دو ماه دیگر به صورت رسمی معرفی شود، به گفته‌ی منابع صنعتی تایوانی قرار است که دارای رم ۳ گیگابایتی باشد تا به قدرتمندترین دیوایس اپل از لحاظ میزان حافظه‌ی رم تبدیل شود.

حافظه‌ی رم آیفون ۷ بیشتر از تمام آیفون‌های قبلی خواهد بود

خبرگزاری تایوانی دیجی تایمز به تازگی گزارشی را به نقل از منابع صنعتی کشور تایوان منتشر کرده و در آن مدعی شده است که اپل حافظه‌ی رم آیفون ۷ را افزایش خواهد داد و آن را به ۳ گیگابایت رم مجهز خواهد کرد. در این گزارش آمده است که اپل به دلیل پاسخگویی به نیاز کاربران حرفه‌ای‌تر که نیاز به حافظه‌ی بیشتری برای انجام پردازش‌های سنگین دارند، قصد دارد حافظه‌ی رم نسل بعدی محصولات خود در سال ۲۰۱۶ از جمله آیفون ۷ را افزایش دهد و آن را از ۲ گیگابایت در نسل قبلی به ۳ گیگابایت در مدل بعدی برساند.

هرچند که خبرگزاری دیجی تایمز معمولا سابقه‌ی چندان درخشانی در زمینه‌ی اخبار دقیق و حقیقی محصولات اپل ندارد، اما با توجه به این که چندی پیش نیز کارشناسان دیگری گزارشی منتشر کردند مبنی بر ۳ گیگابایتی بودن رم آیفون ۷ ، احتمال زیادی وجود دارد که این افزایش حافظه را در نسل بعدی اسمارت فون‌های پرچمدار کمپانی کوپرتینویی شاهد باشیم.

1395-05-14

دیدگاهتان را بنویسید