موبایل اندرویدی شما نوقا را دریافت نمی‌کند؟ تقصیر کوالکام است!

اندروید نوقا برای موبایل اندرویدی HTC One M8

موبایل اندرویدی شما نوقا را دریافت نمی‌کند؟ احتمالاً تقصیر کوالکام است!

در حالی که شاید بسیاری از ما دلیل عدم دریافت تازه‌ترین سیستم عامل اندروید بر روی موبایل اندرویدی خودمان را تولیدکنندگان می‌دانستیم، در واقع مقصر اصلی کمپانی کوالکام (تولیدکننده چیپست‌های موبایلی) است. کمپانی اچ تی سی در گذشته به مصرف کنندگان گوشی HTC One M8 وعده عرضه اندروید 7 نوقا را داده بود؛ اما حالا مشخص شده است که عدم این اتفاق کم کاری شرکت کوالکام در ارسال به‌روزرسانی درایو‌های گرافیکی بوده است.

در گذشته‌ای نزدیک اچ تی سی وعده داده بود که تازه‌ترین به‌روزرسانی‌های سیستم عامل اندروید را در اختیار مصرف کنندگان گوشی‌ اندرویدی HTC One M8 قرار خواهد داد. با وجود این، واقعیت آن است که شما باید کوالکام را برای به ارمغان آوردن اندروید 6 مارشمالو به عنوان آخرین سیستم عامل بر روی این گوشی هوشمند سرزنش کنید. در واقع شما همچنین می‌توانید سازنده‌ی تراشه نکسوس 5 را نیز به دلیلی مشابه با همین مورد سرزنش کنید!

اندروید نوقا برای موبایل اندرویدی HTC One M8

HTC One M8

عدم عرضه به‌روزرسانی درایورهای گرافیکی توسط کوالکام، عامل اصلی دریافت نکردن اندروید نوقا توسط موبایل اندرویدی HTC One M8

به نقل از یک توسعه دهنده رام و همچنین افشا کننده شرکت اچ تی سی، شرکت کوالکام همچنان به‌روزرسانی درایورهای گرافیکی تراشه اسنپدراگون 800 و اسنپدراگون 801 را عرضه نکرده است. به همین جهت HTC One M8 و نکسوس 5، دو موبایل اندرویدی خواهند بود که حداقل فعلاً نمی‌توانیم آن‌ها را همراه با اندروید 7 نوقا ببینیم.

در همین راستا بسیاری از گوشی‌های دیگر سایر کمپانی‌ها نظیر گلکسی اس 5 سامسونگ، گلکسی نوت 3 سامسونگ، ال جی جی 3، سونی اکسپریا زد 3 و غیره نیز تحت شعاع تصمیم کوالکام قرار خواهند گرفت. البته ممکن است چندین موبایل اندرویدی در بین مدل‌های ذکر شده دریافت کننده اندروید 7 باشند اما ما متأسفانه متوجه نخواهیم شد. البته در این بین حتی اگر کوالکام تصمیم به به‌روزرسانی این درایو‌ها نیز کند، هیچ تضمینی وجود ندارد که آیا سازندگان پشتیبانی از این نسخه‌ها به عمل خواهند آورد یا خیر!

با این حال اگر از دست تولیدکننده موبایل اندرویدی خود بابت این قضیه ناراحت هستید، باید به شما بگوییم که این نهال از ریشه مشکل دارد. بدون شک کوالکام باید پاسخگوی این مشکل به وجود آمده باشد!

1395-06-05

دیدگاهتان را بنویسید