موزه علوم لندن اولین ربات انسان‌ نمای بریتانیا را بازسازی خواهد کرد

موزه علوم لندن

موزه علوم لندن اولین ربات انسان‌ نمای بریتانیا را بازسازی خواهد کرد

با توجه به اخبار جدیدموزه علوم لندن قصد بازسازی اولین ربات انسان نمای انگلستان را دارد. اریک (Eric) نام اولین ربات انسان نمای این کشور بوده که در زمان جنگ جهانی اول توسط دو جانباز با نام‌های ویلیام ریچارد و آلبرت هربرت رفل در سال 1982 ساخته شد.

اریک یک ماشین بزرگ از جنس آلومینیوم بود که تعادل ایستادن را داشت و می‌توانست به‌سادگی بازوهای خود را به بالا و پایین هدایت کند، همچنین قادر به تغییر موقعیت سر خود بود. حرکات این ربات از طریق اتصال کنترل از راه دور انجام می‌شد و یا به‌صورت مستقیم از فرمان‌های صوتی پیروی می‌کرد. اریک که بیشتر جنبه سرگرم کننده را داشت ابتدا در افتتاحیه نمایشگاه Society of Model Engineers شهر لندن دیده شد و پس از آن سفر جهانی این ربات برای دیدار با سیاستمداران و افراد مشهور آغاز شد.

موزه علوم لندناین ربات بسیار مورد توجه قرار گرفته بود، اما ناگهان به‌صورت مرموزی ناپدید شد، هیچکس، هیچ اطلاعات دقیقی درباره این قضیه ندارد. برخی بر این باور بودند که اریک گم یا نابود شده بود و برخی هم احتمال دزدیده شدن آن را می‌دادند. اکنون موزه علوم لندن قصد خلق دوباره ربات اریک را از روی تصاویر و اطلاعات آرشیو دارد. برای تکمیل شدن این پروژه چند ماه نیاز است و شاید علاوه بر ساخت دوباره این ربات نسخه کامل‌تری هم از آن ساخته شود. اگر همه چیز طبق روال پیش برود ربات اریک در ماه اکتبر در موزه علوم لندن رونمایی می‌شود و شاید هم دوباره تور جهانگردی آن آغاز شود.

موزه علوم لندن برای ساخت دوباره ربات اریک نیاز به اسپانسری دارد و از کیک استار درخواست بودجه 35,000 پوندی را کرده است و آن‌طور که پیدا است برای حامیان پاداش‌هایی در نظر گرفته شده که شامل تی‌شرت‌هایی با تصویر اریک و پشت صحنه ساخت این ربات می‌شود. اگر واقع بین باشیم ساخت دوباره این ربات نمی‌تواند همان اریک باشد اما نسخه جدید آن می‌تواند به مردم برای درک ریشه صنعت ربات کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید