میمون های غمگین از مرگ دوست رباتی خود +فیلم

میمون های غمگین از مرگ دوست رباتی شان ! +فیلم

تماشا کنید: میمون هایی که به خاطر مرگ دوست رباتی‌شان ناراحت شده‌اند

شبکه تلویزیونی بی بی سی 1 (BBC One) مجموعه‌ای مستند تحت عنوان جاسوس در حیات وحش (Spy in the Wild) در حال پخش دارد. در این برنامه جالب، رباتی در قالب یک حیوان به حیات وحش نفوذ کرده و در میان هم‌نوعان خود رها می‌شود. در یکی از این قسمت‌ها، رباتی در قالب یک میمون لانگر (Langur) به میان دیگر میمون‌ها رفته و پس از سقوط از درخت، می‌میرد. واکنش میمون های غمگین به خاطر از دست دادن دوست جدیدشان دیدنی است.

حیوانات جنگلی در برخورد اول با این ربات های جاسوس و مخصوصا با دیدن دوربین‌های کاشته‌شده در چشم‌هایشان کمی وحشت‌زده می‌شوند اما اغلب اوقات، آنها را به عنوان جزیی از خود، می‌پذیرند. حتی گاهی ارتباط عاطفی میان آنها برقرار می‌شود؛ مانند این میمون های غمگین که دوست رباتی خود را از دست داده‌اند!

شما در ویدیوی زیر می‌توانید چگونگی ایجاد رابطه عاطفی بین میمون های لانگر را با میمون رباتی ما مشاهده کنید. در ابتدا، آنها با دیدن این ربات کمی کنجکاو می‌شوند اما پس از مدتی، او را به گله خود راه می‌دهند. سپس به مراقبت و پرستاری از او می‌پردازند و در آخر، زمانی که ربات میمون نما از بالای شاخه درخت به پایین می‌افتد، چنان ناراحت و مغموم هستند که گویی فرزند خود را از دست داده‌اند و صحنه‌هایی غم‌انگیز رقم می‌زنند.

ویدیوی میمون های غمگین

1395-10-26

دیدگاهتان را بنویسید