ناسا یک زیستگاه فضایی تمام‌عیار برای سفر به سیارات بیگانه خواهد ساخت

زیستگاه فضایی

ناسا یک زیستگاه فضایی تمام‌عیار برای سفر به سیارات بیگانه خواهد ساخت

ناسا مدتی است که خودش را برای مسافرت انسان به اعماق ناشناخته فضا آماده می‌کند و در راستای این تلاش در حال ساخت یک زیستگاه فضایی برای سفرهای فضایی آینده است.

سازمان ناسا برای ساخت مکانی که مردم بتوانند خارج از سیاره‌مان در آن زندگی کنند با 6 شرکت خصوصی همکاری‌اش را آغاز کرده است تا نمونه اولیه از زیستگاه فضایی که طراحی کرده بودند را بسازند.

شرکت فضایی بوئینگ هوستن (Boeing of Houston) می‌خواهد با ساخت یک نمونه اولیه از زیستگاه فضایی مورد نظرش آن را آزمایش و تأیید صلاحیت کند.

از طرف دیگر شرکت لاکهید مارتین (Lockheed Martin) قرار است یکی از وسایل کاربردی‌اش را که برای ارسال تدارکات و مواد مورد نیاز به ایستگاه فضایی بین‌المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد را به یک زیستگاه فضایی مناسب تبدیل کند.

سومین شرکت که اوربیتال ای‌تی‌کی (Orbital ATK) نام دارد. می‌خواهد توسعه زیستگاه فضایی سیس-لونار (یک فضاپیما که برای قرار گرفتن بین زمین و ماه طراحی شده است) را ادامه دهد.

شرکت سیرا نوادا (Sierra Nevada) قرار است در نمونه اولیه‌اش به فضاپیمای دریم چیسر خودش که شبیه شاتل فضایی است، یک وسیله باد شونده (مانند بالن) اضافه کند.

شرکت نانو رکس (NanoRacks) تگزاس نیز قرار است بررسی کند که آیا تبدیل وسیله پرتاب به محلی قابل سکونت امکان‌پذیر است یا خیر؟ (وسیله پرتاب در خارج از جو از فضاپیما جدا می‌شود.)

در نهایت شرکت هوافضایی بیگلو (Bigelow) در حال ساخت ایستگاه پیشرفته بیگلو می‌باشد. کمی پیش هم کارکنان ایستگاه فضایی بین‌المللی نسخه کوچک‌تر بیگلو را به صورت آزمایشی نصب کردند تا ببینند آیا در محیط ناملایم و خشن بیرون از زمین هم می‌تواند دوام بیاورد یا خیر.

هر کدام از این نمونه‌هایی که بررسی کردیم می‌تواند خانه فضانوردان برای سفر به مریخ یا دیگر مکانها را فراهم کنند.

درست است که بیشتر ما هرگز نخواهیم توانست پایمان را روی نمونه‌هایی که معرفی کردیم بگذاریم، اما حداقل می‌توانیم تصاویرشان را ببینیم.

لاکهید مارتین (Lockheed Martin):

Lockheed Martin

اوربیتال ای‌تی‌کی (Orbital ATK):

زیستگاه فضایی

سیرا نوادا (Sierra Nevada):

زیستگاه فضایی

نانو رکس (NanoRacks):

زیستگاه فضایی

بیگلو (Bigelow):

زیستگاه فضایی

تصویر مدل اولیه بوئینگ هوستن را هم می‌توانید در ابتدای مطلب مشاهده کنید.

1395-06-10

دیدگاهتان را بنویسید