نحوه عملکرد اسکنر آیریس نوت 7 در پتنت سامسونگ مشخص شد

اسکنر آیریس نوت 7

نحوه عملکرد اسکنر آیریس نوت 7 در پتنت سامسونگ مشخص شد

در حال حاضر چشم اکثر افراد به رونمایی سامسونگ از گلکسی نوت 7 خود است؛ از پسوند 6 جهت همگام شدن سری اس و نوت این شرکت چشم پوشی شد. قرار گرفتن اسکنر آیریس نوت 7 یکی از داغ‌ترین شایعات مربوط به فبلت جدید کمپانی کره‌ای است. با این پردازشگر پرداخت‌های موبایلی و آنلاک تلفن با شناسایی عنبیه چشم کاربر انجام می‌شود.

اسکنر آیریس نوت 7 چه عملکردی خواهد داشت؟

از آنجایی که ممکن است تمامی کاربران علاقه‌ای به استفاده از اسکنر آیریس نوت 7 نداشته باشند، گفته می‌شود حسگر اثرانگشت کماکان در فبلت سامسونگ قرار خواهد داشت. به نظر می‌رسد پروسه شناسایی هویت از طریق چشم کمی طول می‌کشد.

در هر صورت، کمپانی سامسونگ اخیرا پتنت جدیدی را در زمینه نحوه عملکرد اسکنر آیریس نوت 7 طراحی کرده است. این سیستم به کمک چندین دوربین ابتدا تصویری از چهره و چشم‌های فرد ثبت می‌کند. سپس به کمک سه لنز اختصاصی، هویت فرد از طریق تطبیق عنبیه چشم تایید خواهد شد. اشعه فرو سرخ به کمک اپلیکیشن‌های پردازنده کنترل شده و به سمت چشم کاربر ارسال می‌شوند.

لنز اول در اسکنر آیریس نوت 7 شامل دو لنز با گستره دید کوچک می‌شود که بر روی چشمان کاربر فوکوس خواهند کرد. اما گشادگی لنز دوم وسیع‌تر است تا چهره کاربر به‌صورت کامل ثبت شود. اگر صورت یا چشمان کاربر شناسایی نشوند، در پیامی از وی خواسته می‌شود تا دوباره پروسه را تکرار کند. از آنجایی که در حال حاضر هیچ کس با سیستم اسکنر آیریس نوت 7 آشنایی ندارد، احتمالا روان شدن آنها در این پروسه زمان می‌برد. در ادامه تصویر پتنت مربوط به اسکنر آیریس نوت 7 را مشاهده می‌کنید که مکان قرارگیری لنز‌ها و همچنین کاربرد هر یک از آنها در کنارشان ذکر شده است.

اسکنر آیریس نوت 7

گلکسی نوت 7 سامسونگ احتمالا در ماه آگوست رونمایی می‌شود و در اواسط ماه بعد روانه بازار خواهد شد. نظر شما در رابطه با به کارگیری اسکنر آیریس در این محصول چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید