نرم افزار دوربین ویندوز ۱۰ موبایل از این پس از تصاویر پانوراما پشتیبانی خواهد کرد

نرم افزار دوربین ویندوز ۱۰ موبایل از این پس از تصاویر پانوراما پشتیبانی خواهد کرد

نرم افزار دوربین ویندوز ۱۰ موبایل از این پس از تصاویر پانوراما پشتیبانی خواهد کرد

امروزه دوربین‌های گوشی‌های هوشمند به مرحله‌ای از رشد رسیده‌اند که حتی می‌توانند با دوربین های DSLR نه چندان قدرتمند رقابت داشته باشند و در برخی از موارد آنها را شکست دهند. حالا مایکروسافت با اضافه کردن قابلیت‌های جدیدی در آپدیت اخیر نرم افزار دوربین ویندوز ۱۰ موبایل قصد دارد کاری کند که کاربران این سیستم عامل بتوانند به امکانات بیشتری دست پیدا کنند.
یکی از جذاب‌ترین روش‌های عکاسی و در واقع بهتر است بگوییم یکی از رایج‌ترین تکنیک‌های عکاسی با استفاده از دوربین موبایل، عکاسی پانوراما است. در این روش کاربر دوربین موبایل خود را به صورت یک دایره به سمت محیط خود می‌چرخاند و یک تصویر ۳۶۰ درجه را ثبت می‌کند؛ تصاویری که می‌توانند تمام آیتم‌های موجود در یک صحنه یا منظره‌ی گسترده را در یک تصویر مستقل ثبت کنند.

با این که این نوع عکاسی با استفاده از دوربین اسمارت فون به تجهیزات خاصی نیاز ندارد، اما در کامل تعجب کاربرانی که یک اسمارت فون ویندوزی دارند، نمی‌توانستند از این تکنیک استفاده کنند، البته فقط تا امروز! نرم افزار دوربین ویندوز ۱۰ موبایل تا به امروز این قابلیت پشتیبانی نمی‌کرد و کاربران نمی‌توانستند که تصاویر ۳۶۰ درجه را با استفاده از آن ثبت کنند، اما به لطف آپدیتی که اخیرا توسط مایکروسافت عرضه شده است، این محدودیت از بین خواهد رفت.

عرضه‌ی عمومی آپدیت نرم افزار دوربین ویندوز ۱۰ موبایل در آینده‌ی نزدیک

این آپدیت جدید، نسخه‌ی نرم افزار دوربین ویندوز ۱۰ موبایل را به 2016.816.21.0 می‌رساند و کاربران ویندوز ۱۰، ویندوز ۱۰ موبایل و ایکس باکس می‌توانند آن را از طریق این لینک در فروشگاه مایکروسافت دریافت کنند. البته نکته اینجاست که این نسخه در حال حاضر فقط به صورت آزمایشی عرضه شده است و تنها کاربرانی که در طرح Windows Insider ثبت نام کرده باشند، می‌توانند آن را دریافت کنند.

عرضه‌ی عمومی این به‌روزرسانی نیز در آینده‌ای نزدیک اتفاق خواهد افتاد و تمام کاربران این سیستم عامل با باز کردن نرم افزار دوربین ویندوز ۱۰ موبایل، با یک آیکون جدید مواجه خواهند شد که به آنها اجازه می‌دهد که به ثبت تصاویر پانورامای ۳۶۰ درجه بپردازند.

1395-06-06

دیدگاهتان را بنویسید