نسل جدید پمپ بنزین های تک سکویی در تهران به بهره‌برداری رسید

نسل جدید پمپ بنزین های تک سکویی در تهران به بهره‌برداری رسید

نسل جدید پمپ بنزین های تک سکویی برای اولین بار با همکاری شهرداری تهران و وزارت نفت در شهر تهران افتتاح شد. چندی پیش با حضور عباس کاظمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی و معاون وزیر نفت، سه باب جایگاه سوخت تک سکویی در شهر تهران به بهره‌برداری رسید.

با توجه به این که قیمت زمین در مناطق هسته مرکزی شهر تهران بسیار گران است و همچنین روند احداث جایگاه‌های بزرگ سوخت به کندی پیش می‌رود، زمان سوخت‌گیری خودروها در تهران به امری زمان‌بر تبدیل شده است و بر همین اساس، سه باب جایگاه سوخت تک سکویی به عوان نسل جدید پمپ بنزین در شهر تهران افتتاح شد. در حال حاضر 284 جایگاه سوخت بنزین و گازوئیل در استان تهران فعالیت می‌کند که از این میان، تعداد 150 جایگاه در هسته‌ی مرکزی شهر تهران واقع شده است.

پمپ بنزین های تک سکوییویس کریمی، مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی تهران در مراسم بهره‌برداری از پمپ بنزین های تک سکویی اظهار کرد:

پمپ بنزین های تک سکویی برای نخستین بار در سال گذشته در شهر اصفهان در قالب فعالیت شرکت‌های برند و صاحب‌نشان در مدار بهره‌برداری قرار گرفت. هم‌اکنون به دلیل ارزش افزوده‌ی بالای قیمت زمین، ساخت جایگاه‌های جدید بنزین در شهر تهران با مشکلات زیادی همراه شده و  به همین دلیل با همکاری شهرداری تهران، سه باب جایگاه سوخت تک سکویی در هسته مرکزی شهر تهران به بهره‌برداری رسید.

وی در ادامه تاکید کرد که در حال حاضر حدود 15 میلیون لیتر بنزین به طور متوسط روزانه در سطح استان تهران عرضه می‌شود که سهم تهران بزرگ روزانه 10 میلیون لیتر بنزین است. عرضه‌ی این مقدار بنزین از 150 جایگاه سوخت باعث افزایش زمان سوخت‌گیری در پمپ بنزین های شهر تهران شده است.

پمپ بنزین های تک سکویی جدید در مناطق پررفت و آمد شهر تهران تاسیس می‌شود

کریمی پیش‌بینی کرد که با بهره‌برداری از پمپ بنزین های تک سکویی با همکاری و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، مشکل عرضه‌ی بنزین در کلان‌شهر تهران برطرف شود. به گفته‌ی مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی شهر تهران، زمینه‌سازی برای تاسیس جایگاه‌های جدید تک سکویی در مناطق پررفت و آمد شهر نیز با همکاری شهرداری تهران آغاز شده است.

پمپ بنزین های تک سکوییکریمی همچنین عنوان کرد که یکی از سیاست‌های کلان در دست اجرا، ساخت و راه‌اندازی شرکت‌های برند در عرضه‌ی سوخت است و با تاسیس این شرکت‌ها، شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، دیگر با اشخاص حقیقی برای فروش بنزین در جایگاه‌ها روبرو نخواهد بود؛ بلکه این شرکت‌های معتبر و صاحب‌نشان هستند که این مسئولیت را بر عهده می‌گیرند.

1395-11-23

دیدگاهتان را بنویسید