نسل هفتم پردازنده‌های AMD باقدرتی فراتر از پردازنده‌های اینتل عرضه می‌شوند

نسل هفتم پردازنده‌های AMD باقدرتی فراتر از پردازنده‌های اینتل عرضه می‌شوند

شرکت اینتل و AMD همیشه رقبای سرسختی برای هم بوده‌اند و در بازار فعلی هردو در یک سطح عالی قرار دارند، اما چیزی که AMD را از اینتل متمایز می‌کند قیمت پایین آن است. پردازنده‌های AMD همواره جایگزین ارزان‌تر اینتل هستند. این شرکت در طی برگزاری نمایشگاه Computex از نسل هفتم پردازنده‌های خود برای لپ‌تاپ رونمایی کرد. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

در رویداد Computex امسال، محصولات زیادی معرفی شدند، اما شرکت AMD با معرفی آخرین نسل پردازنده‌های FX لپ‌تاپ که 56 درصد نسبت به پردازنده‌های اینتل سریع‌تر است، احتمال دارد که وضعیت بازار را تغییر دهد و در حال حاضر این پردازنده معرفی شده تقریبا 52 درصد در مقایسه با آخرین پردازنده معرفی شده AMD سریع‌تر است و عملکرد بهتری دارد.

همچنین این پردازنده در مقایسه با سریع‌ترین پردازنده اینتل یعنی Core i7، نسل هفتم AMD FX سرعت پردازش گرافیکی را 53 درصد بالا برده و همچنین سرعت عملکرد آن 51 درصد بیشتر است. با این قدرت خارق‌العاده طرفداران سری پردازنده‌های AMD بی‌صبرانه منتظر عرضه این پردازنده هستند.

پردازنده‌های AMD

آن‌طور که پیدا است شرکت AMD تمرکز عمده خود را بر روی قدرت چیپست جدید قرار داده، این شرکت ادعا می‌کند که نسل پرچم‌دار پردازنده FX نسبت به نسل قبلی تقریبا 12 درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند. این شرکت در دیگر پردازنده‌ها Excavator را اضافه کرده که عملکرد بهتری برای بازی‌های ویدئویی دارند. این پردازنده‌ها در زمان اجرای بازی‌های اچ‌دی کارآمدتر هستند.

باتوجه به گفته‌های AMD پردازنده FX 9830P سرعت 3 گیگاهرتزی را ارائه می‌دهد و آخرین سطح آن 3.7 گیگاهرتز است، در حالی که در E2-9010 سرعت 2 گیگاهرتز بوده و در آخرین سطح به 2.2 گیگاهرتز می‌رسد. پردازنده جدید A9 به‌عنوان رقیب Core i3 اینتل عرضه شده که سرعت آن 1.5 گیگاهرتز از i3-6100U سریع‌تر است. متاسفانه هنوز جزئیاتی درباره قیمت پردازنده‌ها منتشر نشده اما آنطور که پیدا است AMD وعده ارزان بودن آن را داده است.

دیدگاهتان را بنویسید