نمایشگر آیفون 8 تمام قسمت جلوی گوشی را می پوشاند

آیفون 8

نمایشگر آیفون 8 تمام قسمت جلوی گوشی را می پوشاند

هنوز آیفون 7 و آیفون 7 پلاس در اختیار کاربران قرار نگرفته‌اند که شاهد انتشار شایعاتی جدید در مورد محصولات بعدی اپل از سوی خبرگزاری نیویورک تایمز هستیم که نشان می‌دهد نمایشگر آیفون 8 قرار است تمام قسمت جلوی گوشی را پوشانده و به دکمه‌ای مجازی مجهز شود.

نمایشگر آیفون بعدی با دکمه Home مجازی عرضه می‌شود

بر اساس اطلاعاتی که از طریق یک منبع ناشناس توسط کارشناس نیویورک تایمز در نقد و بررسی آیفون 7 نقل شده، قسمت جلویی از آیفون 8 اپل به نمایشگری مجهز خواهد شد که تمام این بخش را پوشانده و به جای دکمه خازنی Home نیز از یک دکمه مجازی استفاده می‌شود. در ادامه شاهد گزیده‌ای از متن منتشر شده هستید:

احتمالا اپل آیفون های بعدی را بدون جک هدفون تولید کرده و سال آینده، محصول جدیدش را با نمایشگری که تمامی قسمت جلویی گوشی را می‌پوشاند، عرضه کند. البته این اخبار از طریق دو نفر از اعضای تیم سازنده اعلام شده‌اند و از آنجایی که پروژه به صورت کاملا مخفی انجام می‌شود، جزئیات آن در دست نیست.

پیش از اینکه بخواهیم به هر مورد دیگری در مورد آیفون 8 اشاره کنیم، باید بگوییم که این اولین بار نیست که ما شاهد انتشار اطلاعاتی در مورد آیفون 2017 هستیم که قرار است با نمایشگری که تمام صفحه را پوشانده به بازار بیاید. پیش از این نیز منابع غیر رسمی مختلفی چنین خبری را تایید کرده بودند و حالا نیز نوبت به نیویورک تایمز رسیده است.

متاسفانه منبعی که این اطلاعات را منتشر کرده، جزئیات طرح را به صورت کامل توضیح نداده و شاید مهم‌ترین سوالی که برای ما به وجود بیاید، این باشد که اپل چگونه می‌خواهد سنسور اثر انگشت را در این گوشی هوشمند تعبیه کند، هر چند شاید استفاده از سنسورهای فراصوتی اثر انگشت بتواند یکی از راه حل‌ها باشد. همچنین این امکان برای سازندگان وجود دارد که در عوض از سنسورهای اسکنر عنبیه چشم استفاده کنند، البته می دانیم سنسورهای اثر انگشت می توانند عملکرد بهتری داشته باشند.

شایعات قبلی نیز از احتمال به کارگیری پنل‌های OLED برای آیفون 8 حکایت داشتند، محصولی که با سالگرد 10 سالگی عرضه آیفون نیز همراه خواهد بود. علاوه بر این، احتمال عرضه شدن نسخه‌های بیشتر از این گوشی هوشمند و اضافه شدن مدل Pro با صفحه نمایش خمیده نیز وجود دارد. به هر شکل زمان زیادی تا معرفی شدن این گوشی هوشمند باقی مانده و احتمالا در روزهای آتی، اخبار بیشتری در این زمینه منتشر شود.

نظر شما در مورد نمایشگر آیفون بعدی چیست؟ آیا چنین محصولی می‌تواند آینده را متحول کند؟

1395-06-23

دیدگاهتان را بنویسید