همکاری نیسان و ناسا در زمینه کنترل خودروهای خودران

همکاری نیسان و ناسا

همکاری نیسان و ناسا در زمینه کنترل خودروهای خودران

همکاری نیسان و ناسا در پاسخ به چالش اخیر خودروهای خودران نیسان صورت گرفته است. نیاز نیسان برای استفاده از فناوری بکار رفته در مریخ نورد ناسا، در نهایت زمینه همکاری بین این دو شرکت را فراهم آورد. شرکت نیسان با بکارگیری از فناوری ناسا در مریخ نوردهای خود، درصدد کنترل ناوگان خودروهای خودران در زمان مواجهه با شرایط غیر منتظره است.

فناوری جدید که حرکت نرم خودکار (SAM) نام گذاری شده و در نمایشگاه CES 2017 نیز حضور داشت، مورد توجه نیسان قرار گرفته است. نیسان عقیده دارد که فناوری یاد شده راهکاری مطمئن برای زمانی است که خودروهای این شرکت قادر به مدیریت شرایط غیرمنتظره نبوده و نمی توانند تصمیمات درست را اتخاذ کنند. همکاری نیسان و ناسا پاسخی به این چالش است.

همکاری نیسان و ناسا امکان اتخاذ تصمیم درست را به خوردوهای نیسان می دهد

هر چند بسیاری از سیستم های کنترلی خودروهای خودران قابلیت های بسیار بالایی از خود نشان می دهند، اما چالش مربوط به ناتوانی آنها در برخورد با شرایط غیر منتظره هنوز حل نشده است. در واقع خودروهای خودران نیسان در مواردی قادر به انجام برآوردهای صحیح از موقعیت های تعریف نشده نیستند و لذا ممکن است تصمیمات غلط اتخاذ کنند، اما فناوری جدید پیشرفته ناسا این امکان را در اختیار نیسان قرار می دهد.

نیسان برای روشن شدن مطلب مثال هایی را مطرح می کند؛ به طور مثال خودرو این شرکت ممکن است در زمان برخورد با پلیسی که در حال تکان دادن دست خود به منظور نشان دادن وقوع تصادف است نتواند منظور پلیس را تشخیص دهد.

اما نکته جالب اینجاست که فراگیری شرایط غیرمنتظره تنها به یک خودرو محدود نمی شود و آنچه که هر یک از آنها تجربه می کنند در کل سیستم خودروهای دیگر اعمال می شود و از تجریه مشترک یکدیگر استفاده خواهند کرد.

سیستم SAM از دستاوردهای VERVE متعلق به ناساست که برای نظارت بر حرکت رباتهای بین سیاره ای مانند مریخ نورد ناسا طراحی شده است. دانشمندان ناسا با استفاده از این سیستم قادر هستند راههای امن رانندگی را در سایر سیارات پیدا کنند.

فروشگاه اینترنتی جانبی کاملترین مجموعه لوازم جانبی موبایل در ایران ، حامی گجت نیوز در پوشش خبری نمایشگاه سی ای اس 2017 (CES 2017)

1395-10-18

دیدگاهتان را بنویسید