هکرها پس از سرقت 30 ماشین جیپ در تگزاس به دام افتادند

سرقت 30 ماشین جیپ

هکرها پس از سرقت 30 ماشین جیپ در تگزاس به دام افتادند

سرقت 30 ماشین جیپ در یک بازه زمانی 6 ماهه توسط دو هکر خبرساز شد. این هکرها بیش از 30 وسیله نقلیه را در منطقه هیوستون ایالات متحده به سرقت بردند. به نظر می‌رسد که اخبار مربوط به هک کردن خودروها رو ز به روز وضعیت بدتری پیدا می‌کند و این بار این هک کردن‌ها گریبان کمپانی فیات کرایسلر (Fiat Chrysler) را گرفته است.

سال گذشته یک چروکی جیپ در سنت لوئیس میسوری به صورت بی‌سیم از شهر پیتسبورگ هک شد، نیسان مجبور شد تا به دلیل آسیب پذیری برنامه‌های مدل Leaf خود را به حالت تعطیل درآورد و در حال حاضر دو هکر در هوستون تگزاس بیش از 30 خودروی جیپ را در عرض شش ماه به سرقت بردند. این دو نفر روز جمعه گذشته در حین ارتکاب جرم و در حالی که تلاش می‌کردند تا وسیله نقلیه دیگری را به سرقت ببرند، دستگیر شدند.

سرقت 30 ماشین جیپ در تگزاس خبرساز شد؛ تمامی این سرقت‌ها توسط دو هکر و از طریق لپ‌تاپ انجام شده است

به گزارش شبکه ABC 13، پلیس هوستون مدتی بود که در تعقیب جسی زیلای و مایکل آرسی تلاش می‌کرد تا بتواند مسئول سرقت 30 ماشین جیپ در منطقه خود را دستگیر کند؛ اما تلاش آن‌ها به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسید. این دو سارق تنها با استفاده از یک لپ‌ تاپ به ماشین مورد نظر متصل شده و آن را روشن می‌کردند. مشخص نیست که این ارتباط از طریق OBD II صورت می‌گرفته یا از USB؛ اما کمپانی FCA می‌گوید که این دزدی‌ها به سرقت سال گذشته که از طریق هک کردن بی‌سیم خودرو اتفاق افتاده بود، هیچ ارتباطی ندارد.

در ماه آوریل فیلمی به دست پلیس افتاد که دزدیده شدن یک جیپ Wrangler را به تصویر کشیده بود. این فیلم برای اولین بار سرنخ‌هایی به پلیس داده و جسی و مایکل را در مظان اتهام قرار داد. پلیس با کنار هم قرار دادن سرنخ‌های به دست آمده و تکمیل پازل خود در نهایت توانست که در روز جمعه این دو هکر را در حین سرقت دستگیر کند.

بر اساس گفته‌های ABC 13، سازمان امنیت ملی ایالات متحده در حال بررسی بیش از 100 دستگاه خودروی به سرقت رفته از کمپانی فیات کرایسلر است که به باور آنها تمامی این هک‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای مشابه‌ای صورت گرفته است. تمامی خودروهای هک شده از طریق مرز جنوبی آمریکا به کشور مکزیک انتقال یافته‌اند. کمپانی فیات نیز به منظور مشخص شدن این موضوع به تحقیقاتی درون سازمانی مشغول شده است. برخی گمان می‌کنند که این اطلاعات از طریق یکی از کارکنان داخلی لو رفته و به دست سارقین رسیده است.

تکنولوژی دائما در حال پیشرفت است و مسائل امنیتی روز به روز در حال سخت‌تر شدن؛ اما گویا سارقین نیز بیکار ننشسته و به خوبی توانسته‌اند خود را با پیشرفت سریع فناوری هماهنگ کنند. سرقت 30 ماشین جیپ در تگزاس خود نمونه‌ی بارزی از این نوع وفق دادن هاست.

1395-05-18

دیدگاهتان را بنویسید