هیتر هوشمند Qarnot به چند قابلیت جدید مجهز شده است

هیتر هوشمند Qarnot به چند قابلیت جدید مجهز شده است

هیتر هوشمند Qarnot به چند قابلیت جدید مجهز شده است

هنگام کارهای سنگین و رندرینگ های پیچیده با استفاده از کامپیوتر و لپ تاپ، گرمای زیادی تولید می‌شود که از طریق فن‌ها و سیستم‌های خنک‌کننده‌ی آبی و الکترونیکی، از دیوایس خارج شده و هدر می‌رود. اما استارت آپ فرانسوی با رونمایی از هیتر هوشمند Qarnot می‌خواهد از این گرمای تلف شده برای گرم کردن خانه‌ی شما استفاده کند.

در جریان این دوره از نمایشگاه سی ای اس این استارت آپ از هیتر هوشمند جدید خود تحت مدل Q.Rad رونمایی کرده است که گرمای خود را از آرایه‌ای از پردازنده‌های سی پی یو قدرتمندی که داخل آن قرار دارند، تامین می‌کند. روش خلاقانه‌ی این سازنده باعث تولید یک بازی برد-برد شده است و از سال ۲۰۱۴ تا امروز، بیش از ۱۰۰ خانه در کشور فرانسه به هیترهای ساخت این شرکت نوپا مجهز شده‌اند.

در واقع هیتر هوشمند Qarnot از تعدادی پردازنده‌ی سطح بالا تشکیل شده که به صورت شبکه‌ای و از راه دور، پردازش‌های سنگین کمپانی‌های مختلف را انجام داده و داده‌های حاصل از این پردازش‌ها را برایشان ارسال می‌کند. این کار باعث تولید گرما می‌شود و خانه‌ی کاربر مورد نظر گرم خواهد شد؛ آن هم در حالی که شبکه‌ای قدرتمند از توان پردازشی در اختیار این استارت آپ قرار گرفته و معامله‌ای دو سر سود برای هر دو طرف پدید آمده است.

هیتر هوشمند Qarnot به چند قابلیت جدید مجهز شده است

حالا مدل جدید هیتر هوشمند Qarnot که به تازگی معرفی شده، می‌تواند دیوایس‌های هوشمند شما را به طور وایرلس شارژ کند، از طریق سنسورهای قرار گرفته بر روی آن، کیفیت هوای محیط داخل خانه را بررسی کند، هنگام ورود غیر مجاز فردی به داخل خانه به عنوان آژیر هشدار عمل کند و همچنین با پشتیبانی از پلتفرم‌های خانه‌ی هوشمند نست (Nest) و هوم کیت، به عنوان یک هات اسپات وای فای اختصاصی نیز می‌توان از آن بهره برد.

قضیه زمانی جالب‌تر می‌شود که بدانید کاربران نیازی به پرداخت هزینه‌ای برای خریداری این محصول ندارند و به سبب افزایش راندمان کاری نیز مسئولان کمپانی هر پنج سال یک بار، پردازنده‌های داخل این هیتر را تعویض خواهند کرد. در حال حاضر این موسسات و گروه‌های صنعتی هستند که در اولویت دریافت مدل جدید هیتر هوشمند Qarnot قرار دارند و کاربران خانگی در مرحله‌ی بعدی قرار خواهند داشت.

فروشگاه اینترنتی جانبی کاملترین مجموعه لوازم جانبی موبایل در ایران ، حامی گجت نیوز در پوشش خبری نمایشگاه سی ای اس 2017 (CES 2017)

1395-10-17

دیدگاهتان را بنویسید