وسترن دیجیتال کمپانی سن دیسک را خرید

وسترن دیجیتال

وسترن دیجیتال کمپانی سن دیسک را خرید

وسترن دیجیتال (Western Digital)، بزرگ‌ترین سازنده‌ی هارد دیسک در جهان این هفته مایملک خود را بزرگ‌تر کرد. این کمپانی امروز اعلام کرد که تمامی موانع موجود بر سر راه خرید کمپانی سن دیسک (SanDisk) برداشته شد و کارهای قانونی لازم برای این معامله بزرگ انجام شده است.

کمپانی وسترن دیجیتال در سال 1970 با هدف تولید درایو‌های هارد دیسک‌ تاسیس شد. این کمپانی دارای سابقه‌ای طولانی در صنعت الکترونیک و سازنده‌ی محصولات ذخیره‌سازی است. این کمپانی توسط Alvin B. Phillips که یک کارمند کمپانی موتورولا بود در کالیفرنیا قد برافراشته و اکنون به عنوان بزرگ‌ترین سازنده‌ی محصولات ذخیره‌سازی در جهان شناخته می‌شود.

کمپانی Western Digital را اکنون می‌توان به‌طور رسمی مالک سن دیسک نامید – کمپانی SanDisk یک شرکت چندملیتی آمریکایی بوده که در بخش سخت‌افزار کامپیوتر و به‌خصوص ساخت کارت‌های حافظه در سال 1988 در دره‌ی سیلیکون تاسیس شد. از افتخارات این کمپانی همین بس که در طی 10 سال توانست بیش از 2 میلیارد کارت حافظه‌ی میکرو اس دی، به فروش برساند – این معامله‌ی شیرین برای وسترن دیجیتال 19 میلیارد دلار آب خورد.

وسترن دیجیتال برای خرید سن دیسک 19 میلیارد دلار پرداخت کرد

اگرچه SanDisk ممکن است با کارت‌های فلش مموری‌ و یو اس بی خود بهتر شناخته شود؛ اما این کمپانی در حال توسعه‌ی سرمایه گذاری بر روی هارد دیسک‌های نوت‌بوک و همچنین ساخت اجزای حافظه‌ی نصب شده برای اپل و انویدیا است. در سال 2014 موسس کمپانی SanDisk، دکتر Eli Harari مفتخر به دریافت تقدیرنامه برای ایجاد تحول در صنعت حافظه‌ی فلش از رئیس جمهوری آمریکا، باراک اوباما گردید.

هر دو کمپانی وسترن دیجیتال و سن دیسک در کالیفرنیا مستقر هستند؛ اما اعلام تنظیم قرارداد نهایی از وزارت بازرگانی چین صورت گرفت. مدیر عامل کمپانی سن دیسک، Sanjay Mehrotra گفت که شرکت او با کمک وسترن دیجیتال به شرکتی پیشرو در زمینه‌ی ساخت فضاهای ذخیره‌سازی تبدیل خواهد شد.

این معامله‌ی بزرگ رسما در روز پنجشنبه، 12 ماه مه نهایی می‌شود به وسترن دیجیتال تبریک بگوئید او اکنون مالک رسمی سن دیسک است.

دیدگاهتان را بنویسید