پایان جهان در سال 2017؛ پیش‌بینی جدید نظریه‌پردازان توطئه

پایان جهان

شایعه‌ی پایان جهان در سال 2017؛ پیش‌بینی جدید نظریه‌ پردازان توطئه

بعضی از افراد به تئوری‌های توطئه علاقه دارند و برخی هم ندارند اما پیش‌بینی‌های نظریه‌ پردازان توطئه می‌تواند سوژه‌ی مناسبی برای پرداختن به شایعات بی‌پایه و اساس باشد. جدیدترین پیش‌بینی این افراد به پایان جهان مربوط می‌شود و شایعه شده که جهان در دسامبر سال 2017 نابود خواهد شد.

تئوری توطئه یا ابهام‌زدایی، اصطلاحی است که به ادعاهای دسیسه‌گری مربوط می‌شود. در واقع این نظریه‌ها به شکل رسمی و ظاهری رویدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و علمی اعتقادی ندارند و تمامی اتفاقات را ناشی از توطئه‌های گروهی دسیسه‌گر و قدرتمند می‌دانند. به عنوان مثال یکی از این نظریه‌ها به حادثه‌ی 11 سپتامبر مربوط می‌شود و نظریه‌ پردازان توطئه بر این باورند که این حمله‌ی تروریستی، توطئه‌ای از سوی مقامات آمریکایی است. این افراد هر از گاهی نظریه‌ها و پیش‌بینی‌های عجیبی نیز انجام می‌دهند که برخی از آن‌ها در مورد چگونگی پایان جهان است.

پایان جهان در سپتامبر 2017 بر اثر برخورد سیاره نیبیرو

در گذشته نیز شاهد مطرح شدن ادعاهایی در خصوص پایان جهان بوده‌ایم و در سال‌های 2003، 2007، 2012 و 2015 پیش‌بینی‌های مختلفی در مورد نابودی جهان ارائه شده بودند که البته هیچ یک از آن‌ها به واقعیت تبدیل نشد. در جدیدترین پیش‌بینی که از سوی نظریه‌ پردازان توطئه مطرح شده، جهان در ماه سپتامبر سال 2017 نابود خواهد شد. بر اساس این ادعا، زمین بر اثر برخورد سیاره خیالی ایکس یا نیبیرو (Nibiro) از بین می‌رود. نیبیرو یک جسم سیاره‌ای است که طبق شایعات در سال آینده برخورد سهمگین و مخربی با زمین خواهد داشت.

ادعای مطرح شده از سوی نظریه‌ پردازان توطئه، هیچگونه مدرک علمی نداشته و دانشمندان و ستاره‌شناسان با شبه علم خواندن این نظریه، آن را به کلی رد کردند. سایت‌های اسنوپس و ناسا نیز به طور رسمی این شایعه را تکذیب کرده و اعلام کردند که حیات در کره‌ی زمین به این زودی‌ها از بین نخواهد رفت.

1395-09-18

دیدگاهتان را بنویسید