پردازنده اینتل Kaby Lake در اختیار سازندگان قرار گرفت؛ منتظر محصولات قدرتمند باشید

پردازنده اینتل Kaby Lake

پردازنده اینتل Kaby Lake در اختیار سازندگان قرار گرفت؛ منتظر محصولات قدرتمند باشید

طبق گزارش‌هایی که به‌تازگی به دستمان رسیده به نظر می‌رسد ارسال پردازنده اینتل Kaby Lake به سازندگان شروع شده است، Kaby Lake در واقع هفتمین نسل پردازنده‌های اینتل بوده که از معماری پیشرفته‌تری نسبت به آنچه در اسکای لیک (Skylake) دیده بودیم ارائه می‌دهد.

همانطور که در مقدمه خواندید پردازنده اینتل Kaby Lake در اختیار سازندگان قرار گرفته و می‌شود انتظار داشت در پاییزی که پیش رو داریم شاهد اولین کامپیوترهایی که مجهز به این پردازنده‌ی قدرتمند هستند باشیم. هرچند احتمال می‌رود چیپ‌هایی که برای لپ تاپ‌های بالارده‌ای مانند مک بوک پروی جدید اپل و یا مایکروسافت سورفیس پرو 5 (Microsoft Surface Pro 5) مناسب باشند تا اوایل سال 2017 عرضه نخواهند شد.

اوایل امسال بود که اینتل اعلام کرد به دوره‌ی عرضه‌ی تیک تاک خود پایان داده است و قصد دارد آهنگ عرضه‌ی محصولات خود را تغییر دهد. در ماه آوریل بود که کمپانی اعلام کرد می‌خواهد بازه‌ی زمانی که بین عرضه‌ی پردازنده‌ها وجود دارد را طولانی‌تر کند که با این حساب میان عرضه‌ی پردازنده‌های 14 نانومتری و پردازنده‌های نسل بعدی 10 نانومتری فاصله‌ی بیشتری خواهد افتاد.

این موضوع طبیعتا به شناخته شدن هرچه بهتر محصول‌ها کمک خواهد کرد. همچنین با کاهش هزینه‌های تولید، شاهد افزایش بیشتر سفارش‌ها خواهیم بود و در نتیجه اینتل به سود بیشتری می‌رسد.

پردازنده اینتل Kaby Lake قابلیت پشتیبانی از Thunderbolt 3، درگاه USB 3.1 و Display Port 1.2 را خواهد داشت که طبیعتا برای کاربران حرفه‌ای و حتی کاربران معمولی کامپیوتر، اخبار خوشی هستند. متاسفانه هنوز مشخص نشده است که چه کامپیوترهایی قادر به پشتیبانی و استفاده از این پردازنده هستند و در حال حاضر تنها باید صبر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید