پلتفرم بازی فیسبوک با همکاری یونیتی ساخته می‌شود

پلتفرم بازی فیسبوک با همکاری یونیتی

پلتفرم بازی فیسبوک با همکاری یونیتی ساخته می‌شود

پلتفرم بازی فیسبوک با همکاری شرکت یونیتی در حال ساخت است تا کاربران بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان بتوانند آسوده‌تر از گذشته با یکدیگر به بازی و سرگرمی‌های گروهی بپردازند. در حال حاضر هیچ اطلاعات دیگری از این سیستم به گوش نمی‌رسد؛ اما مشخص است که فیسبوک این پلتفرم را محدود به کاربران دسکتاپی ویندوز نخواهد کرد.

فیسبوک طی سال‌های اخیر نشان داده است که قصد دارد با ارائه سرگرمی‌های گروهی مبتنی بر شبکه اجتماعی خود، کاربران را مدت زمان بیشتری با سرورهای این شرکت مشغول سازد.

کمپانی سازنده موتور بازی یونیتی (Unity) و فیسبوک روز گذشته عنوان کردند که در حال ساخت یک پلتفرم بازی دسکتاپی برای این شبکه اجتماعی هستند. این همکاری می‌تواند باعث شود تا توسعه دهندگان خیلی راحت‌تر از گذشته قادر به پورت کردن بازی‌هایشان به فیسبوک باشند. توسعه دهندگان علاقه‌مند می‌توانند توسط یک ابزار آزمایشی که از تاریخ 31 آگوست (10 شهریور) که با Unity Editor یکپارچه شده است، به توسعه بازی‌های خود بپردازند.

فیسبوک اول از هر چیزی در مورد پلتفرم قابل دانلود دسکتاپی مخصوص بازی‌هایش سخن می‌گوید که اواخر سال آینده آماده بهره‌برداری خواهد شد. برای این آزمایش عنوان “Facebook Games Arcade” انتخاب شده است، اما هنوز نام اصلی این پلتفرم بازی انتخاب نشده است.

پلتفرم بازی فیسبوک با همکاری یونیتی

فیسبوک در حال حاضر هیچ اطلاعات تازه‌ای را در ارتباط با پلتفرم بازی خود که همراه با یونیتی مشغول کار بر روی آن است منتشر نکرده است؛ اما گزارش می‌شود که این پلتفرم مخصوص انواع مختلف کامپیوترها خواهد بود و محدود به کاربران ویندوزی نمی‌شود. بنابراین می‌توانیم انتظار داشته باشیم که کاربران سایر پلتفرم‌ها نظیر لینوکس و مک نیز از وجود پلتفرم بازی فیسبوک بهره‌مند شوند.

پلتفرم بازی فیسبوک مختص به کاربران ویندوز نخواهد بود

این گزارش همچنین ادعا می‌کند که پلتفرم دسکتاپی فیسبوک به عنوان اپلیکیشنی مستقل عمل خواهد کرد تا بتوانید از هر جایی آن را اجرا کنید؛ در واقع آن از سایر ویژگی‌های فیسبوک نظیر فید خبری مجزا خواهد بود. این شرکت همچنین به پشتیبانی از بازی‌های مختلفی که از آن‌ها میزبانی می‌کند و از پلتفرم‌های مختلفی نظیر iOS و اندروید پورت شده‌اند نیز ادامه خواهد داد.

به نظر می‌رسد این شرکت قصد دارد تا بار دیگر در سطح خوبی از بازی‌های آنلاین گروهی خودش را مطرح کند. بدون شک ارائه یک پلتفرم جامع که در تمامی سیستم عامل‌های دسکتاپی قابل اجرا باشد می‌تواند ارتباط بین کاربران و اجرای سرگرمی‌های گروهی بین کاربران بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان را آسان‌تر از پیش سازد.

1395-05-30

دیدگاهتان را بنویسید