پنتاگون می‌خواهد افراد بیشتری وب‌سایت و شبکه‌های این سازمان را هک کنند

پنتاگون می‌خواهد افراد بیشتری وب‌سایت و شبکه‌های این سازمان را هک کنند

اگر به یاد داشته باشید چندی پیش سازمان پنتاگون از هکرها دعوت به هک کردن وب‌سایت و شبکه‌های این سازمان کرد و برای نفوذ هم جایزه گذاشته بود. آن‌طور که پیدا است وزارت دفاع پنتاگون آن‌قدر موفق بوده که این آژانس تصمیم بر گسترش توسعه طرح‌های جدید گرفته است. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

این عمل شبیه به شناسایی خطاهای موجود در گوگل، فیسبوک و توییتر است. پنتاگون از هکرهای کلاه سفید دعوت به هک کردن شبکه‌ها و وب‌سایت این سازمان کرده بود و وعده جایزه 70,000 دلاری را به هکری که بتواند به یکی از آن‌ها نفوذ پیدا کند داده بود. در بین 18 آوریل تا 12 می 2016 میلادی این رقم همان 70,000 دلار بود. با این حال پنج خواص آنلاین را پوشش می‌دهد که شامل defense.gov ،dodlive.mil ،dvidshub.net ،myafn.net و dimoc.mil می‌شود، حال قرار بر این است که از این دپارتمان از بخش‌های امنیتی دیگر و مهمی استفاده شود.

با آغاز این ماه آژانس فوق یک فرایند سیاست جدید را افشا می‌کند، البته گزارش نقص‌ها فقط در وب‌سایت‌های وزارت دفاع درج شده، اما همچنین شامل سیستم‌ها، شبکه‌ها و برنامه‌های کاربردی امنیتی هم خواهد بود.

دپارتمان امنیتی سال گذشته برای اولین بار هک شد و سرویس ایمیل آن به‌صورت کامل از کار افتاد، اما اکنون امنیت دیجیتالی سازمان پنتاگون به‌قدری قدرتمند شده که امنیت آن بیشتر از هر سیستم است. پنتاگون علاوه بر توسعه سیستم پیدا کردن باگ یا خطا، مت کاتز که مدیر تیم هرزنامه گوگل است را به‌عنوان بخشی از خدمات دیجیتالی دفاع استخدام کرده است.

اکنون پنتاگون دوباره از هکرهای کلاه سفید آمریکا دعوت به هک پنتاگون کرده است و برای آن‌ها بازهم جایزه‌ای را در نظر داده است. البته کسی هنوز از جزئیات رخدادهای این چندماه گذشته آگاه نیست و هنوز مشخص نشده که آیا کسی خارج از این سازمان به وب‌سایت و شبکه‌ها دسترسی پیدا کرده یا خیر. به هر حال باید منتظر انتشار اخبار بیشتر باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید