پهپاد ایرمادا نسل بعدی هواپیماهای بدون سرنشین را به تصویر می‌کشد

تماشا کنید: پهپاد ایرمادا نسل بعدی هواپیماهای بدون سرنشین را به تصویر می‌کشد

با متداول شدن ساخت و استفاده از پهپادها در زمینه‌های مختلف، تقریبا همه آن‌ها شکل یکدیگر شده‌اند، اما پهپاد ایرمادا (Airmada) کاملا متفاوت بوده و درخور تکنولوژی قرن بیست و یکم ظاهر شده است. پهپاد ایرمادا همانند جعبه‌هایی طراحی شده که حین باز کردن، آدمکی از آنها خارج می‌شود! این محصول جدید در واقع یک پهپاد همه کاره و راهکاری جدید است که در قالب یک جعبه ارائه شده و از آن به عنوان سکوی پرش خود استفاده می‌کند.

یکی از قابلیت‌های فوق‌العاده پهپاد ایرمادا، امکان اجرای عملیات‌های مستقل در طول روز است، به طوری که حتی قادر است تا با خود باتری اضافی حمل کرده و پیش از بازگشت به خانه آن را به طور خودکار تعویض کند. این پهپاد توسط یک استارت آپ به همین نام ساخته شده و در نظر دارد تا مفهوم وسیله نقلیه هوایی بدون سرنشین را به طور کامل متحول کرده و به یک مرحله بالاتر منتقل کند. جکلین کالی (Jacqueline Khoury) مدیر توسعه تجارت ایرمادا گفت:

ایستگاه زمینی، برنامه‌های هواپیماهای بدون سرنشین تجاری را قادر می‌سازد تا کاهش هزینه قابل توجهی را به خود ببینند. وجود ایستگاه و سکوی پرتاب مطمئن بر روی زمین، در واقع آخرین عنصر ضروری است که سبب می‌شود تا استفاده از پهپادها به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کند. سکوی پرتاب زمینی به بهبود برنامه‌های هواپیماهای بدون سرنشین خودمختار کمک شایانی کرده و حضور دائمی انسان به عنوان خلبان و کنترل‌کننده پهپاد را غیرضروری می‌کند.

وی در ادامه، درباره ادعای خود پیرامون قدم برداشتن برای تحول مفهوم هواپیماهای سرنشین، به قابلیت اجرای ماموریت توسط پهپاد ایرمادا در هفت روز هفته و در تمامی ساعات شبانه روز اشاره کرد.

برنامه اصلی پهپاد ایرمادا و تکنولوژی به کار رفته در آن، پاسخ به تقاضای کاربران برای نظارت و پشتیبانی از زیر ساخت‌های اساسی است. از نظر سازنده، در مواجهه با خطرات ایمنی و امنیتی مربوط به امکانات فیزیکی و صنعتی زیر ساخت، اپراتورهای صنعتی به اطلاعات موقعیتی بهتری نیاز داشته و با آگاهی از شکل نجومی و سه بعدی موقعیت، بهترین تصمیم‌ها را خواهند گرفت.

پهپاد ایرمادا همواره در مقر خود (جعبه سکو) در حالت آماده به کار قرار داشته و همواره آماده است تا در مواقع ضروری به طور خودکار به منظور کسب اطلاعات موقعیتی و جمع‌آوری اطلاعات، به منطقه مورد نظر اعزام شود. وعده داده شده که این پرنده در زمان‌های حساس و استثنایی به سرعت خود را به موقعیت خواهد رساند. به این وسیله، پهپاد ایرمادا تبدیل به ابزاری بسیار گران‌بها در زمینه‌های مختلف، از کشاورزی گرفته تا ساخت و ساز تبدیل خواهد شد. این پهپاد هم‌اکنون توسط گروه‌های نیازمند به نظارت‌های امنیتی مورد استفاده قرار گرفته و هنوز اطلاعاتی درباره زمان عرضه عمومی آن در دسترس نیست.

1395-10-30

دیدگاهتان را بنویسید