پورشه بیش از 1400 نفر را برای ساخت اتومبیل برقی استخدام خواهد کرد

اتومبیل برقی

پورشه بیش از 1400 نفر را برای ساخت اتومبیل برقی استخدام خواهد کرد

اگر از طرفداران کمپانی پورشه بوده و یا اخبار اتومبیل‌ها را دنبال کرده باشید حتما می‌دانید که این کمپانی از اولین اتومبیل برقی خود به نام مدل ای (Model E) در دسامبر سال گذشته رونمایی کرد که در واقع یک خودروی لوکس بوده و برای رقابت با تسلا مدل S طراحی و ساخته شده است.

حال اخباری به گوشی می‌رسد مبنی براینکه کار پورشه با ساخت اتومبیل برقی تمام نشده و این کمپانی قصد استخدام بیش از 1,400 نفر را برای ساخت محصولات جدید هوشمند در سر دارد؛ این کار باعث می‌شود که پورشه کمی از رسوایی که فولکس واگن در پی داشت فاصله گیرد.

انجام چنین کاری تقریبا باعث می‌شود فلسفه‌ی کمپانی مانند پورشه که بیشتر به‌عنوان سازنده‌ی خودروهایی با سوخت فسیلی شناخته می‌شد دچار تغییراتی شود و در صورت موفقیت این کمپانی، شاهد قرار گرفتن نام پورشه در میان برترین سازندگان اتومبیل برقی باشیم.

یکی از مدیران پورشه به نام آقای Uwe Hueck نیز در این رابطه گفته:

شما یا در تغییرات دیجیتالی که رخ می‌دهد جایی برای خود باز خواهید کرد و یا محکوم به شکست خواهید بود.

این سخن تقریبا نشان می‌دهد که چقدر ساخت اتومبیل برقی برای پورشه حائز اهمیت است و رخ دادن هرگونه خطایی، برای پورشه به معنی شکست است. این موضوع فوق العاده به نظر می‌رسد زیرا پورشه یکی از قدرتمندترین و محبوب‌ترین سازندگان اتومبیل بوده و اگر کمپانی مانند پورشه در ساخت اتومبیل برقی موفق عمل کند می‌شود آینده‌ای روشن را در انتظار اینگونه از وسایل نقلیه تصور کرد.

در کنار 1400 نفر نیرویی که برای ساخت مدل E استخدام شده‌اند 350 نفر نیز به جمع آنها خواهند پیوست که در زمینه‌ی تحقیق و توسعه‌ی دیجیتالی فعالیت خواهند کرد.

پورشه امید دارد تا اولین اتومبیل برقی خود را تا سال 2019 آماده کرده و روانه‌ی بازار کند. Hueck نیز در مصاحبه‌ای که با رویترز داشته گفته پورشه باید سالانه در حدود 10,000 واحد از این خودروها به فروش برساند تا بتواند به سود برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *