پیشنهاد آمازون برای خرید بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه

بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه

برنامه آمازون برای خرید بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه

پایگاه اینترنتی آمازون، آخرین مرحله خرید فروشگاه آنلاین سوق امارات را آغاز کرد. سوق (Souq.com) بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه محسوب می‌شود و بازار خاورمیانه و شمال آفریقا را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. مذاکره آمازون برای خرید این فروشگاه تا پایان سال 2017 میلادی، نهایی خواهد شد.

آمازون برای خرید بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه ، مبلغی حدود 650 تا 750 میلیون دلار را سرمایه‌گذاری کرده است. البته این خبر هنوز به صورت رسمی توسط این پایگاه‌های فروش آنلاین تایید و یا تکذیب نشده است. این در حالیست که عمار مالز (Emaar Malls)، مالک بزرگترین مرکز خرید دبی نیز مبلغی بالغ بر 800 میلیون دلار را برای خرید Souq.com پیشنهاد داده بود.

بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه

بیش از 45 میلیون نفر از بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه خرید می‌کنند

فروشگاه آنلاین سوق در 12 سال پیش یعنی سال 2005 میلادی توسط یک کارآفرین متولد سوریه به نام Ronaldo Mouchawar تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 45 میلیون نفر از این فروشگاه اینترنتی خرید می‌کنند. بیشتر کاربران این پایگاه از کشورهای مصر، عربستان سعودی و امارات هستند.

نماینده آمازون در روز سه شنبه 28 مارس در خصوص عقد قرارداد خرید بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه اعلام کرد که بازارهای فروش آمازون و سوق هر دو بر روی ساختارهای مشابهی استوار شده‌اند و اکنون قصد دارند با تبادل تجربه و به کارگیری فناوری‌های مدرن‌تر، دامنه‌ی خدمات خود را گسترش دهند.

1396-01-09

دیدگاهتان را بنویسید