پیش خرید خودرو از خودروسازان به ضرر مردم است

پیش خرید خودرو

پیش خرید خودرو از خودروسازان به ضرر مردم است

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت پیش فروش خودرو توسط ایران خودرو و سایپا به طور غیرقانونی انجام می‌شود و مردم با پیش خرید خودرو متضرر خواهند شد.

امیر خجسته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار کرد روند پیش فروش خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی نظیر سایپا و ایران خودرو بر خلاف روال قانونی صورت می‌گیرد و به مردم ضرر مالی می‌رساند. در واقع این خودروسازان باید بر اساس همان دلار 4 هزار و 200 تومانی که در گذشته قطعات خودرو را خریداری کرده‌اند، محصولات تولیده شده را به مشتریان تحویل دهند که تا به الان چنین امری محقق نشده است.

پیش خرید خودرو

پیش خرید خودرو به نفع مردم نیست

امیر خجسته در ادامه عنوان کرد خودروسازان تا به الان می‌بایست در حدود 270 هزار خودرو را به مشتریان خود تحویل می‌دادند که هیچ اقدامی در این خصوص از سوی آن‌ها صورت نگرفته و ایران خودرو و سایپا بنا به دلایلی نامعلوم، هیچ خودرویی به دست مردم نرسانده‌اند. از طرفی خودروسازان محصولاتی را پیش فروش می‌کنند که زمان تحویل و کیفیت خودرو نامشخص است.

این مقام مسئول در ادامه تاکید کرد مشتریان در زمانی که دلار با قیمتی در حدود 4 هزار و 200 تومان بود به پیش خرید خودرو اقدام کرده‌اند که با شرایط کنونی گویا خودروسازان با احتکار قصد دارند محصولات خود را با قیمت بیشتری به مردم تحویل دهند. برای حل مشکلات پیش رو تنها باید وزارت صنعت و معدن و شخص رئیس‎جمهور به موضوع وارد شده و روند تحویل خودرو و قیمت گذاری خودرو که بر خلاف روال قانونی دنبال می‌شود را پیگیری کنند. امیدواریم با روی کار آمدن وزیر صنعت و معدن جدید، مشکلات مردم در خصوص پیش خرید خودرو برطرف شود.

پیش خرید خودرو

1397-08-09

دیدگاهتان را بنویسید