چراغ سبز دولت به اپراتورها برای فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران

فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران

چراغ سبز دولت به اپراتورها برای فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران

از چند روز پیش سرویس مکالمه صوتی تلگرام در ایران راه‌اندازی شد اما این سرویس در این مدت با حاشیه‌های زیادی همراه بوده و شاهد فیلتر شدن آن از سوی اپراتورها بودیم. در حالی که گفته می‌شد این مشکل برطرف شده، همچنان شاهد آن هستیم که این سرویس در کشورمان با اختلال روبروست. اکنون رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اظهار نظری برای فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران به اپراتورها چراغ سبز نشان داده است.

محمدرضا فرنقی زاده، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که در حال حاضر، فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران صحت ندارد اما اپراتورها در ارائه سرویس مختار هستند. وی در ادامه افزود که این سرویس اکنون در ایران فعال و قابل استفاده است.

فرنقی زاده در خصوص برقراری مکالمه صوتی در اپلیکیشن تلگرام اظهار کرد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچ‌گونه محدودتی را برای این سرویس در نظر نگرفته و هیچ فیلتری از سوی این وزارت‌خانه بر روی تماس صوتی تلگرام اعمال نشده است.

واکنش وزارت ارتباطات به خبر فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران

روز گذشته پاول دورف، مدیرعامل تلگرام در حساب توییتر شخصی خود در پاسخ به سوال یکی از کاربران ایرانی در خصوص مشکلات تماس صوتی تلگرام، پاسخ داده بود که اپراتورهای ایرانی، سرویس تماس صوتی را مسدود کرده‌اند و مشکلی از سوی سرورهای تلگرام ایجاد نشده است. رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد این خبر عنوان کرد که کلا همه اپراتورها در زمینه ارائه‌ی سرویس به مشترکان مختار هستند و این مسئله ارتباطی به وزارت‌خانه ندارد.

1396-01-27

دیدگاهتان را بنویسید